GTA Online oyuncularını mest eden müjde

0

GTA Online oynamak için bir sebep arayan kişileri ilgilendiren açıklamalar yapan Rockstar Games, kendisinden beklenen davranışları sergiliyor. Oyunun dağıtımcılığını üstlenen firma, GTA Online’ın 6 yıl önce piyasaya sürülmesine rağmen sürekli geliştirileceğini ifade etti.

GTA Online

GTA Online oynamak için sebep aranmasına gerek yok

Yaz sezonunda kumarhane modu ile oyuncu topluluklarını hareketlendiren ve birçok kullanıcıyı oyuna geri döndüren Rockstar Games, böyle olayların daha çok yaşanacağını belirtti. Zira yetkililere göre GTA 5’in çok oyunculu modu GTA Online, devamlı yenilenecek ve oyuncular artık bu oyunu oynamak için sebep aramayacak.

Bazı oyuncular, Red Dead Online’ın çıkışı ile beraber GTA Online’ın artık geliştirilmeyeceğini ve bu yüzden biteceğini düşünüyordu. Bunun aksini ispatlayan geliştirici firma Rockstar North, çalışmalarına devam edecek. Şirketin en önemli isimlerinden birisi olan Rob Nelson, bu yapımın en az bir sene daha geliştirileceğini açıkladı.

GTA Online oynamak

Rob Nelson, alınan bu kararın bilinçli bir şekilde alındığını ve uygulamaya koyulacağını söyledi. Planlarını hiçbir zaman tam olarak açıklamayan Rockstar ekibinin sırrını açıklayan tecrübeli yönetici, bunun nedenini esneklik kavramı ile irdeledi. Nelson’a göre Rockstar Games’in değişikliklere açık olması gerekiyor.

Genelde planlarını 1 yıla yayan başarılı firma, ani bir değişikliğe karşı hazırlıksız yakalanmak istemiyor. Oyuncuların yüzünü güldüren açıklamaları ile oyun gündemine damgasını vuran Rob Nelson, sözlerini şu şekilde tamamladı:

GTA Online oynamak

“Oyuncular, hayata geçirilmek üzere tasarlanan planlara ve yepyeni fikirlere sahip olduğumuzdan emin olmalılar. GTA Online’ı 6 yıl önce piyasaya sürdük ve rekor olarak adlandırılan oyuncu sayısına ulaştık. Bu süreçte bizimle birlikte olan herkese minnettarız. Burada kalmaya devam edenler, tatil etkinliklerini dört gözle beklemeliler.”

Yeni modlar için bekleyenler dışında daha önce bu atmosferde hiç bulunmamış olan oyuncular adına da çalışmalarını sürdüren Rob Nelson, aksiyon tabanlı ve açık dünya atmosferine uygun olan modların peşinde olduğunun da altını çizdi. Nelson, GTA Online oynamak için her zaman bir sebep olacağını düşünüyor.

Cevap bırakın