GTA 6’nın çıkış tarihi ile ilgili şaşırtan gelişme!

0

Oyun severlerin heyecanla beklediği GTA 6 çıkış tarihi ile ilgili ilginç bir gelişme yaşandı. Oyunun geliştiricisi Take-Two’nun planladığı reklam harcamalarına göre GTA 6, 2023 yılında çıkabilir.

Son olarak Epic Games Store’un GTA 5 ücretsiz kampanyası ile oyun dünyasının gündemine yerleşen Grand Theft Auto, bu sefer serinin yeni oyunu GTA 6 çıkış tarihi ile gündemde. Yayıncı stüdyo Take-Two’nın ABD Borsa Komisyonu’na gönderdiği bir dosyada yer alan reklam harcamaları bilgilerine göre oyun 2023’te çıkabilir.

Çıkış tarihi 2023 olabilir

Take-Two’nun hazırladığı dosyada önümüzdeki yıllarda yapılacak reklam harcamalarının bilgileri yer alıyor. Dosyaya göre stüdyo 2023-2024 maili yılı için 89 milyon dolar reklam bütçesi ayırdı. Bu bütçe bir önceki ve sonraki mali yıllara göre iki katın üzerinde. Bu yılki yapılan reklam harcamalarının ise tam 9 katı.

Dosyada yer alan rekor reklam bütçesinin GTA 6’nın çıkışı ile birlikte yapılacak tanıtım harcamaları için ayrıldığı belirtiliyor.

Yatırım analisti Jeff Cohen tarafından yapılan açıklamada; “Yapılan reklam bütçesinin daha önce de benzer bir şekilde gördüğümüz Red Dead Redemption 2’nin çıkış tarihi için ayrılan reklam bütçesine benziyor. Bu şekilde oyunun çıkış tarihini doğru bir şekilde tahmin edebilmiştik” dedi.
Öte yandan Bloomberg’te yayınlanan bir raporda GTA 6’nın geliştime sürecinin başladığı ama oyunun erken evrelerinde olunduğu belirtilmişti.

Cevap bırakın