Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelGTA 6 çıkış tarihi belli oldu!

  GTA 6 çıkış tarihi belli oldu!

  GTA 6, geçtiğimiz Aralık ayında yayınlanan fragmanla birlikte oyun dünyasında büyük ses getirdi. Oyunun 2025’te yayınlanacağı söylenmişti. Ancak son zamanlarda çıkan raporlar ertelendiğini iddia etti. Bu iddialara son noktayı ise Rockstar’ın üst şirketi Take-Two Interactive koydu. Peki GTA 6 çıkış tarihi ne zaman?

  GTA, Red Dead Redemption ve NBA 2K gibi büyük serilerin yayıncısı olan Take-Two Interactive; GTA 6’nın çıkış tarihi hakkında önemli bir detay paylaştı. Take-Two Başkanı Karl Slatoff tarafından yapılan sunumda, şirketin geliştirmekte olduğu oyunların lansman tarihleri gözler önüne serildi.

  Başkan Karl Slatoff yaptığı konuşmada, GTA 6’nın 2025 yılının sonbaharında piyasaya sürüleceğini belirtti. Oyunla ilgili olarak, “Kullanıcıların bu oyuna yönelik beklentisi eşi benzeri görülmemiş düzeyde ve ticari etkisine yönelik beklentilerimiz de artmaya devam ediyor” ifadelerini kullandı.

  Bu açıklama aslında Rockstar’ın ilk duyurusuyla da örtüşüyor. Fragman kapsamında oyunun 2025’te piyasaya sürüleceğini açıklamıştı. Söylentiler 2026’ya kaydırıldığını iddia etse de, Take-Two’nun yaptığı açıklama bu söylentileri çürütmüş durumda.

  Take-Two Interactive tarafından piyasaya sürülecek oyunlar şu şekilde:

  • Top Spin 2K25 (2K) – 26 Nisan 2024
  • NBA 2K25 (2K) – 2025
  • WWE 2K25 (2K) – 2025
  • Grand Theft Auto VI- 2025 sonbaharı
  • Judas (Ghost Story Games) – Açıklanacak

  GTA 6 şimdilik yalnızca PlayStation 5 ve Xbox Series X/S için onaylandı. Ancak lansmandan kısa bir süre sonra PC sürümü de duyurulabilir.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN