Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerOyunGTA 5’ten yeni bir rekor daha!

  GTA 5’ten yeni bir rekor daha!

  grand-theft-auto-v-money

  Grand Theft Auto V, Türkiye’de daha çok kullanılan şekli ile GTA 5’in tüm zamanların en başarılı video oyunlarından biri olduğu su götürmez bir gerçek. 2013 yılında konsollara çıkışı ve ardından 2015 yılında PC platformuna gelişi derken milyonları peşinden sürüklemeye devam eden yapım, aynı zamanda ‘en iyi çıkış yapan oyun’, ‘en iyi ilk hafta satışı yapan oyun’ gibi sayısız ünvanın da sahibi. Yeni ünvan ise ‘tüm zamanların en çok satış gerçekleştiren dördüncü oyunu’ olması ile ilgili. Adeta perçinlenen bir ünvanlar silsilesi…

  GTA 5’in güncel satış rakamlarının, oyunun yayıncısı Take-Two tarafından paylaşılması ile netleşen yukarıdaki ünvan, bir bakıma baş döndürücü bir rakamı da gözler önüne seriyor. Açıklanan bilgiye göre GTA 5, 54 milyon adetlik satış rakamına ulaşmış ve bu rakamı da an itibarıyla geçmiş durumda. Bu veriler; GTA 5’in Tetris, Wii Sports ve Minecraft’ın ardından en çok satan dördüncü oyun olmasını beraberinde getiriyor. Kült yapım, dünya üzerindeki birçok ülkenin nüfusundan daha fazla satış gerçekleştirmiş durumda.

  RSG_GTAV_Screenshot_200

  Oyunun başarısındaki en önemli etmenler ise elbette muazzam ‘güncelleme’ desteği ile sürekli olarak heyecan uyandırmaya, kendisini kenara bırakacak nedenleri ortadan kaldırmaya devam etmesi. Oyun, popülaritesini hala koruyor ve adet her PC ya da konsol satın alan kimsenin aklına gelen ilk oyunlardan biri oluyor. GTA 5’i satın almadıysanız Xbox 360 için buraya, PS3 için buraya ve PS4 için buraya tıklayarak detaylı olarak inceleyebilirsiniz. İyi oyunlar.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN