GTA 5’in inceleme puanları tepetaklak!

0

Tüm zamanların en popüler video oyunlarından biri olan GTA 5’le ilgili sürpriz bir gelişme yaşandı. ‘Kriz’ maiyetindeki gelişmenin devamında oyuncuların artan tepkileri gündeme bomba gibi düştü…

GTA 5’in modları son derece ünlüdür. Bu alanada son derece açık bir politika izleyen yapımın geliştirici ve dağıtımcılarının aldıkları karar ise tartışmaları beraberinde getirmeye yeti. GTA 5’in mod geliştirme aracı Open IV’in hukuki yollarla kapatılması yoluna gidildi. Sunucularının işlevine son verilen platform, beraberinde GTA 5 modlarının da sonunu getirecekti. Oyun severler bu duruma tepki gösterdi.

Oyunun online olarak indirilebilmesine de olanak tanıyan son derece popüler bir platformda yer alan GTA 5 oyun derecelendirmelerinde fark edilen sürpriz gelişme, endüstrinin dikkatini bu noktaya topladı. Oyunun inceleme puanları hızla düşüyordu…

‘Son derece olumlu’ olan puanı, kısa süre içinde ‘Son derece olumsuz’ olarak değişen GTA 5’in ilerleyen günlerdeki inceleme sonuçlarının daha da düşük notlar alması bekleniyor. Çünkü oyuncular, fenomen yapıma yönelik eleştirilerini ve tepkilerini buy olla göstermeyi tercih ediyorlar.

Oyunun arkasındaki şirket Take-Two’nun gelişmeler karşısında ne gibi bir tutum izleyeceği merak konusu. Diğer yandan yeni mod geliştirme araçlarının hazırlıklarının başladığı bilgileri de oyun forumlarında konuşulanlar arasında.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın