GTA 5’i 2077 yılına götüren Cyberpunk 2077 duyuruldu

0

2077 yılını konu edinen atmosferik ve çarpıcı oyun Cyberpunk 2077 duyuruldu. İşte ilk detaylar…

Geleceğin bilim kurgu sinemasında konu edilmesi, son yıllarda pek fazla karşılaşılan bir durum değil. Neyse ki oyunlar var…
Cyberpunk 2077, The Witcher 3 ile adından söz ettiren CD Projekt Red tarafından E3 2018 kapsamında tanıtıldı. Oyunla ilgili daha önceki yıllarda bazı bilgiler aktarılmış, ancak tam olarak nasıl bir deneyim sunacağı sorusu muallakta bırakılmıştı. CD Projekt Red, nihayet bu durumu kısmen de olsa çözdü. Yapımın geliştirilme aşamasına devam edildiği kaydedilirken oldukça iddialı bir de fragman yayınlandı.
 

Haberin devamında izleyebileceğiniz Cyberpunk 2077 tanıtım videosu, oyunla ilgili ilginç bir ayrıntı da taşıyor, GTA 5’i andırdığı dikkatlerden kaçmıyor. Bu arada bir dipnot olarak videonun yaş sınırı bulunduğunu belirtelim.  

Geleceğin peşinde…

Yeni bir oyun motoru üzerinden geliştirildiği bildirilen yapımın tanıtım videosunda atmosferik görüntüler dikkat çekiyor. Bu arada teknolojinin hayatın her alanına oldukça ileri seviyede işlediği; geleceğin şehrinde saç şekillerine, giyime kadar günümüzde de bilinen öğeleri ile ilginç bir ‘punk’ kültünün hakim olduğu dikkatlerden kaçmıyor. Oyunda yönetilecek ana karakterin bu şehirde yaşayacağı serüvenin konuyu oluşturacağı anlaşılıyor. Genel havasıyla 2077’deki GTA 5 demek yanlış olmayacak gibi…

Videonun sonunda Cyberpunk 2077 web sitesi de duyuruluyor. Böylelikle söz konusu web platformuna üye olup yapımın hazırlanması süreci hakkında bilgi sahibi olmak mümkün hale geliyor.

Cevap bırakın