GTA 5 tüm zamanların en çok satan oyunu oldu!

0

GTA 5 hayranları için şahane bildi paylaşıldı. Yıllara meydan okuyan Grand Theft Auto‘nun beşinci ana oyunu inanılmaz bir satış başarısına ulaştı.

Take-Two 2018 yılına girmeden önce, yayınladığı finans raporu ile GTA 5’in büyük başarısını da gözler önüne serdi. Normalde oyununuz ne kadar iyi olursa olsun, çıkış tarihinden bir süre sonra (genelde iki ay) düşmeye başlar.

Söz konusu Rockstar‘ın GTA 5’i olduğunda ise bu durum yaşanmamış gibi görünüyor. Açıklanan verilere göre oyun tam 85 milyon ünite satmayı başardı. Bu satışların içine kutulu, dijital ve tüm platformlar dahil edilmiş durumda.

GTA 5

GTA 5 85 milyon oyun sattı!

Halen anlık 55 bin oyuncu gibi inanılmaz bir oyuncu kitlesine hitap eden yapım, özellikle ilginç satış stratejisiyle markayı tam 3 yıl boyunca aktif tutmayı başarmıştı.

GTA V ilk olarak PS3 ve Xbox 360 için satışa sunulmuş olsa da, kısa bir süre sonra yeni nesil konsollar çıktığı için oyunun yenilenmiş versiyonu anında bu konsollara da uyarlandı. Oyunun çıkışından 1 yıl sonraysa bu sefer PC oyuncuları GTA ile tanıştılar.

Yine de 85 milyon gerçekten de inanılmaz ötesi bir rakam.

Cevap bırakın