Grand Theft Auto Online başarısı ile şaşırttı

0

1 Ekim 2013 tarihinde PC, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 ve Xbox One platformları için piyasaya sürülen Grand Theft Auto Online, başarısı ile herkesi şaşırttı. Aksiyon ile maceranın birleştiği yapım, bu yükselişini temmuz ayındaki güncellemeye borçlu.

Grand Theft Auto Online

Grand Theft Auto Online oyuncuları memnun etti

Oyun evreninin en büyük projelerinden biri olmaya devam eden GTA Online, yeni bir rekora şahit oldu. Bu bağlamda oyun içi satın alımlarda yüzde 23’lük bir artış gören yetkililer, bu başarıda “Diamond Casino & Resort” isimli kumarhane güncellemesinin rolünden söz ediyorlar.

Take-Two Interactive şirketinin bir numaralı ismi Strauss Zelnick, ilgili güncellemenin piyasaya sürülüş zamanını doğru bir strateji olarak nitelendirdi. Zelnick, kumarhane sayesinde eski oyuncuların yavaş yavaş bu oyuna tekrar geri döndüğünü açıkladı. Tecrübeli yöneticiye göre eski oyuncuların yanında yeni oyuncular da sayıyı artırdı.

GTA Online

Rockstar Games, Red Dead Online’ın kullanıcı sayısı açısından hiçbir düşüş yaşamadığını ama buna rağmen GTA Online’da yükseliş olduğunu belirtti. İstatistikler, önümüzdeki yıl daha çok oyuncunun Grand Theft Auto deneyimini elde edeceğini gösteriyor. Yapımcılar geleceğe umutla bakıyor.

GTA Online’ı oynamak adına ihtiyaç duyulan Grand Theft Auto 5, 115 milyon adetten fazla satmayı başardı. 132 bin oyuncusu olan yapım, şu an Steam platformunda en popüler oyunlar listesinde beşinci sırada yer alıyor. Sizin oyununuz hangisi ve neden onu tercih ediyorsunuz?

Cevap bırakın