Grammy heykelciğindeki kamera hayal kırıklığı yarattı

0

56c2c3db04207c498459c72058. Grammy Ödülleri, kısa süre önce sahiplerini buldu. Müzik endüstrisinde son döneme damgasını vuran isimler prestijli ödüllere sahip olurken yeni bir uygulama da ilk kez kullanıldı…

Grammy heykelciklerinin ön kısmına yerleştirilen GoPro kameraları ile sanatçıların perspetifinin kayda alınması planlanırken, uygulamanın ismi de GrammyCam olarak belirlendi. Teoride oldukça iyi olan fikir, uygulama esnasında hayal kırıklığı yarattı.

Heykelcikleri alan isimler, zaten açısı çok geniş olmayan GoPro marka mini kamerayı hesaba katmayınca ve tüm işlevsellik de tutan kişinin bilinçli konumlandırmasına bağlı tutulunca ortaya son derece başarısız görüntüler çıktı. Ödül alan isimlerden bazılarında kamera görüntüleri hiç yayınlanmazken, bazıları da çenenin altı görüntüsünün kaydı gibi son derece gereksiz kayıtlar eşliğinde yayınlandı.

3056432-inline-i-1-behold-the-grammycamSosyal medyayı yüksek oranda etkisi altına alan, ödül günü ve devamında uzun süre gündemdeki yerini koruyan Grammy Ödülleri, teknolojiyi donanımsal olarak da kendisine entegre etme aşamasında başarılı olamadı.

Ek olarak ödül alan birkaç ismin doğallığını da etkilediği yönünde eleştiriler aldı GrammyCam. Örneğin Taylor Swift’in heykelciği alırken kameraya attığı bakış dikkat çekti.

Kendrick Lamar grammy cam-1200-80

Önümüzdeki yıllarda söz konusu adımın geliştirilmesinin gerekliliği açıkça görüldü.

Haberin devamında GrammyCam ile kayıt altına alınmış çok kısa birkaç anı izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın