Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürGrafik tasarım platformu Canva’nın yeni özellikleri

  Grafik tasarım platformu Canva’nın yeni özellikleri

  Grafik tasarım, bir zamanlar sadece uzmanlar ve profesyoneller için erişilebilir bir alan olarak görülürdü. Ancak, Canva’nın yaratıcı bir bakış açısıyla sunduğu benzersiz olanaklar, bu kavramı tamamen değiştirdi. Canva, uzun süredir kaotik bir grafik ekosistemini basitleştirmek için bir vizyonla hareket ediyor. Sanatsal yeteneklerin veya grafik tasarım yazılımı kullanma becerilerinin olup olmaması fark etmeksizin, Canva herkesin dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir cihazda çalışan kolay sürükle ve bırak özellikleriyle görsel içerik oluşturmasına olanak tanıyor. Bu hafta Canva’nın yeni özelliklerini test ettim! 

  Canva’nın sunduğu çeşitli özellikler, herkesin tasarım sürecine kolaylıkla dahil olabilmesini sağlıyor. Özellikle küçük işletmelerin profesyonel görünümlü sosyal medya görselleri ve videoları, slayt sunumları, animasyonlu Instagram gönderileri, Facebook reklamları ve diğer kurumsal tasarım ihtiyaçlarının üretilmesine olanak tanıyor. Bu özellikler, yeni girişimcilerin ve küçük işletmelerin güçlü bir dijital varlık oluşturmasına yardımcı olurken, aynı zamanda büyük şirketler için de iç iletişim departmanlarındaki işleyişi kolaylaştırıyor.

  Yapay zeka ile yaratıcı tasarımlar oluşturun 

  Canva’nın son yeniliklerinden biri olan Sihirli Stüdyo (Magic Studio), yapay zeka destekli araçların benzersiz bir kombinasyonunu sunuyor. Ancak bütün özelliklere Canva Pro ve Canva for Teams’e sahip ücretli aboneler sınırsız erişim sağlayabilecek. Sihirli Stüdyo, ilgi çekici ve bilgilendirici görseller oluşturmayı daha da kolaylaştırırken, Canva’nın kullanıcılarına sunulan şablonlar, zengin görüntü kitaplığı ve ücretsiz atölyelerle destekleniyor.

  Canva, yeni yapay zeka özelliklerini dikkatlice test ediyor ve kullanıcı tabanının geri bildirimlerine göre geliştirmeye devam ediyor. Bu süreç, Canva’nın kullanıcı odaklı yaklaşımının bir yansıması olarak öne çıkıyor. Canva’nın geleceği, tasarım dünyasını herkes için daha erişilebilir hale getirmek için adım adım atılan bu yenilikçi adımlarla parlak görünüyor.

  Canva yapay zeka araçları ile görsel oluşturma
  Canva yapay zeka araçları ile görsel oluşturma

  Canva yapay zeka araçları

  Canva’nın yapay zeka araçları sayesinde yapabilecekleriniz hayallerinizle sınırlı. Gelin Canva’nın yeni özelliklerini daha yakından inceleyelim.

  Canva yapay zeka araçları ile görsel oluşturma
  Canva yapay zeka araçları ile görsel oluşturma


  Sihirli içerikle görsel ve videolar oluşturun:
  Yapay zeka ile anında metinden görseller ve videolar oluşturabilirsiniz. Bu uygulama 13 yaş ve üzeri kullanıcılar için uygun. 13 yaşın altındaki kullanıcılar ebeveyn kontrolünde bu özelliği kullanabilir. Fotoğraf oluşturma uygulaması oldukça başarılı diyebilirim. Yukarıda paylaştığım araba görsellerini Canva’da oluşturdum. İlk olarak benim için gülen bir araba karakteri oluşturmasını istedim. Bu sevimli araba görseli beni oldukça heyecanlandırdı ve bu sefer MediaMarkt için özel bir karakter tasarlamak istedim. MediaMarkt kırmızısı renkte, gülen bir araba karakteri tasarlamasını istedim ve ortaya bu sevimli kırmızı araba ortaya çıktı. Sizce de çok güzel olmamış mı? Bu tasarımı videoya da dönüştürebilirdim ancak yapay zeka ile video oluşturma özelliği şu anda ülkemizde kullanılamıyor.

  DALL-E: Yapay zeka destekli görsel oluşturma söz konusu olduğunda DALL-E en iyi seçenek diyebilirim. Canva’nın yapay zeka araçları arasında DALL-E’nin de olması bütün ihtiyaçlarımıza aynı platform altında ulaşabilmeyi sağlıyor.

  QR kodları digital sanatla buluştu: Yapay zeka destekli Canva’nın en sevdiğim özelliklerinden birisi QArt oldu. Standart QR kodları yerine artık daha sanatsal QArt’lar oluşturabileceğiz.

  Sihirli Dönüşüm: Sihirli Dönüşüm uygulaması Magic Morph, basit bir komut istemiyle kelimeleri ve şekilleri anında yeni renklere, dokulara, desenlere ve stillere dönüştürerek tasarımınızı bir başka boyuta taşıyor.

  HeyGen AI Avatars: HeyGen, yapay zeka destekli avatarlar ve seslerle metinsel komutlar aracılığıyla videolar oluşturmayı sağlayan yenilikçi bir platform. Kullanıcıların kendi avatarlarını oluşturabilmesine olanak tanıyan HeyGen, geleneksel video prodüksiyon süreçlerini kolaylaştırarak zamandan tasarruf sağlıyor. Canva hesabınızı Heygen hesabınızla eşleştirerek Canva üzerinde uygulama olarak platformu kullanabiliyorsunuz. Uygulama sayesinde kendi sesinizle avatarlar oluşturabiliyorunuz.

   

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN