Gorilla Glass DX ve DX + tanıtıldı

0

Gorilla Glass DX ile akıllı saatler artık daha sağlam…
İşte detaylar…

Sert cisimlerin neden olduğu kılcal çizilmelere hala ekrana sahip hemen her şeyin ortak problemi. Bu noktada akıllı saatlerde ekran çizilmesi, her ne kadar yüksek segmentli üreticilerin modellerinde pek sık karşılaşılmayan bir sorun olsa da bazen görülebiliyor. Ekran çizilmelerina karşı en yüksek teknolojik çözümlerin arkasındaki marka olan Corning, akıllı saatlere de el atarak yeni ürünlerini lanse etti.

Gorilla Glass DX ve DX + modellerini duyuran şirket, akıllı saatler başta olmak üzere giyilebilir teknoloji ürünlerinin ekranlarını daha iyi korumayı vaat ediyor. Ayrıca ekranın güneş ışığı altında daha az görünme sorununun yüzde 75’e varan oranlarda giderildiği de kaydediliyor. Son derece inovatif bir özellik olarak öne çıkan bu çözümle birlikte ekran kontrastının da iyileştirildiği belirtiliyor. Açıklamaya göre DX ve DX + kullanan akıllı saatlerde ekran kontrastı yüzde 50 daha iyi hale geliyor. Bu sayede daha az parlaklığa ihtiyaç duyuluyor ve pil ömründe de gözle görülür artış olduğu iddia ediliyor.

“Safir cam kadar iyi…”

Öte yandan Corning, söz konusu ürünler arasındaki DX + için ‘safir cam kadar iyi’ ifadesini kullanıyor. Safir, çizilme konusunda en dayanıklı ekran koruma tercihlerinden biri, aynı zamanda son derece pahalı bir malzeme.

Şimdi merak edilen soru ise tanıtılan ekran koruma teknolojilerinin ilk olarak hangi markaların modellerinde görüleceği ve elbette bir diğer yön olarak tüketicilere ne tür fiyatlarla yansıyacakları.

Cevap bırakın