GoPro Uyumlu Dronelar

0

Son yılların en popüler iki ürünü denildiğinde aklımıza gelenlerin başında hiç şüphe yok ki aksiyon kameralar ve dronelar bulunmakta. Bir tarafta yanımızdan ayırmadığımız aksiyon kamera, diğer taraftan uçuş hissimizi tatmin eden drone’lar… İşte iki farklı ve vazgeçilmez tutkuyu birleştirince ortaya yeni bir teknolojik trend çıkıyor. Biz de bu yazımızda doğru kombinasyonlarla hava fotoğrafçılığının zevkine varmanızı amaçlıyoruz. Bu doğrultuda GoPro uyumlu dronelarla listemize başlıyoruz.

yRebtmrkRFif._SX970_

Ionic Stratus Drone
Piyasada bulabileceğiniz uygun fiyatlı ve GoPro uyumlu droneların başında Ionic Stratus geliyor. Ürünün önemli bir artısı fiyatına rağmen oldukça sağlam bir yapıda üretilmiş olması. Şoka dayanıklı bir kasaya sahip ürün LED ışıklarına ve tek tuşla geri dönme özelliğine sahip. Bu sayede drone’u gece kullanımlarında ve manevra kabiliyetinin düştüğü anlarda çekinmeden kullanabilirsiniz. 150 metre menzil içerisinde hareket edebilen drone 10 dakika şarj süresiyle geliyor. Fiyat / performans açısından bakıldığında rakipsiz sayılabilecek ürün ileri seviye veya profesyonel kullanımlar dışında yeterli olacaktır. Eksi olarak drone’un GoPro bağlantısında gelişmiş bir sabitleyicinin bulunmadığını belirtelim. Bu da çekimlerinizde titreme olarak size geri dönüş yapan bir özellik. Buna rağmen ortalama 99 dolar fiyat etiketine sahip ürün son derece başarılı.

dji

DJI Phantom 2 Zenmuse H4-3D Gimbal
Ülkemizde rahatlıkla ulaşabileceğiniz markalardan biri DJI Phantom, drone konusunda başarılı çözümler sunuyor. Üründe akıllı GPS otopilot sayesinde yerinde sabit durabilme, konum sabitleme ve düzgün hover yapabilme gibi video ve fotoğrafseverlerin kalbini fethedecek özellikler mevcut. Bunun dışında ürün, H4-3D isimli Gimbal ile geliyor. Bu da GoPro’nuzu drone’a bağlamaya yarıyor. Sırf aparatın ürüne dahil olması bile fiyatı makul hale getiriyor diyebiliriz. 25 dakika boyunca uçuş yapabilen drone, 1 kilometre menzile sahip. 2000-2500 TL arasına bulunabilen ürün hava fotoğrafçılığı için tam profesyonele yakın bir çözüm ortağı.

karma_video_thumb_695x482

GoPro Karma Drone

Kamerasıyla aksiyona meraklı kitleleri harekete geçiren GoPro, Karma ismini verdiği drone ile ürün gamına önemli bir halka ekliyor. 1 saatte tam şarj olan drone 20 dakika havada kalabiliyor ve saatte 55 km hız yapabiliyor. 3 kilometre uzaklaşabilen ürün 4500 metre yüksekliğe çıkabiliyor. Bu değerler gerçekten ürünün ne kadar profesyonel amaçlı olduğunu kanıtlıyor. Drone’un bir diğer önemli bir artısı ve farkı da 3 eksenli gimbala sahip olması. Drone’un önüne bağlanan bu gimbal, havada görüntüleri titreşimsiz hale getirdiği gibi yerde de Karma Grip ismi verilen aparatıyla birlikte elle kullanılabiliyor.  Yani bir taşla iki kuş vurmuş oluyorsunuz.

Diğer özelliklerinin yanında dokunmatik LCD ekrana sahip kumandasıyla da rakiplerinden ayrılan Karma, kolay kullanım ve profesyonel uçuş özelliklerini bünyesinde barındırıyor. 720p çözünürlüğe sahip ekranın polarize gözlükler için tasarlanması da özellikle ekstrem spor meraklıları için iyi bir haber. GoPro Karma kumandasından GoPro Passenger Mobil Uygulaması ile aynı zamanda ikinci bir ekrana da görüntü aktarabiliyor. Böylelikle uçuş farklı bir ekrandan anlık olarak takip edilebiliyor. 800 dolar civarında satışa sunulan Karma’nın, yakın bir zamanda Türkiye’de de satışa sunulması bekleniyor.

Yanardağlarda cirit atmak ya da sahilde eğlenmek, Amazon’da çekim yapmak ya da kamp yaptığınız bölgeyi keşfetmek için olsun her zaman, her yerde kolayca taşınabilir çantasından çıkartıp hızlıca uçuşunuza başlayabilirsiniz.

maxresdefault

Splash Drone (Mariner 2)
Son ürünümüz de biraz farklı ve özel olsun istedik. Adından da anlaşılabileceği gibi Mariner 2 su geçirmeyen yapıya sahip. Bunun nasıl bir artısı olduğunu merak ediyorsanız kendinizi şelale gibi suyun hızla aktığı yerlerde ya da beklenmedik sağnak yağışta çekim yaparken düşünün. En zorlu ortamlarda bile üzerine su geldiğinde çalışmaya devam eden Mariner 2, 19 dakika havada kalabiliyor. GoPro altta kaldığı için fazla derin olmamak koşuluyla su altı çekimi için de Mariner 2’yi kullanabilirsiniz. Kutuya dahil havalı kumandasına ek olarak akıllı telefonla da kullanılabilen ürün 1500 dolar civarına satılıyor.

Cevap bırakın