Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Fotoğraf/KameraGoPro insansız hava aracı geliştiriyor

  GoPro insansız hava aracı geliştiriyor

  Marketing Brand Studio - damien.beuvin@parrot.comAksiyon kameraları üreticisi GoPro, 2016 yılına ilişkin planlarını açıkladı. Şirketin CEO’su Nick Woodman, gelecek yılın ilk yarısında insansız hava aracı satışlarına başlanacağını duyurdu. Dört pervaneli insansız hava aracının GoPro’nun temel taşlarından biri olduğunu ifade eden Woodman, bu nedenle üretim planlarının mantıklı olduğunu kaydetti.

  GoPro kameraları satın alındıktan sonra uygun drone’lara takılabiliyorlar. DJI, Parrot, Phantom gibi şirketlerin GoPro uyumlu modelleri bulunuyor. Ancak görünen o ki kamera teknolojileri şirketi bu alandaki pastadan pay almayı amaçlıyor.

  Gelecek nesil GoPro drone’larının fiyat aralıkları hakkında ipuçları verilmezken aygıtların son kullanıcı odaklı bir fiyat aralığına sahip olması bekleniyor. GoPro tarafında gelişmeler bununla da sınırlı değil, kameraları ile her geçen yıl popülaritesini yükselten teknoloji şirketi, Kolor adlı sanal gerçeklik firmasını satın alarak farklı alanlarda da yöneleceğinin sinyallerini de vermişti…

  maxresdefaultGoPro modellerinde sanal gerçeklik, 360 derecelik görüntüler üzerinde 3 boyutlu görüntülerin önünün açılması gibi bir dizi yenilik anlamına geliyor. GoPro adına sanal gerçeklik özellikli kameralar, kameraların takılabileceği drone gibi yenilikler, 2016 yılı itibarıyla şirketin önemli yenilikleri arasında yer alacak. Ancak GoPro, dinamik yapısı ile başka sürprizlerle de teknoloji dünyasının karşısına çıkacak gibi görünüyor.

  En üstteki görsel temsilidir.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN