GoPro Hero 7 aksiyon kamerası tanıtıldı

0

GoPro, Hero 7 serisini tanıttı. Bu kapsamda GoPro Hero7 Black, Hero7 Silver ve Hero7 White olmak üzere üç yeni modelin tanıtımı gerçekleştirildi. GoPro Hero 7 aksiyon kamerası hangi özelliklere sahip?

Herhangi bir etkinlik düzenlenmeden B&H’de listelenen ürünler için ön sipariş alınmaya başlandı. Şimdi GoPro Hero 7 fiyatı ve özellikleri gibi detaylara yakından göz atarak merak edilen soruları cevaplayalım.

GoPro Hero 7 Black özellikleri

En gelişmiş model olan Hero 7 Black, Hero 6 ile benzer şekilde 4K çözünürlükte 60 fps video kaydı yapabiliyor. HyperSmooth teknolojisi ile güçlendirilen aksiyon kamerasının,  bu sayede gimbal kullanılmış gibi bir görüntü sunduğu belirtiliyor.

Cihazın çektiği 4K videoların bitrate oranı 78 Mbps olarak açıklanırken, çözünürlük düştükçe kare saniye oranı artıyor. Bu kapsamda 2.7K çözünürlükte 120 FPS, Full HD çözünürlükte ise 240 FPS video kaydı yapılabiliyor.

GoPro Hero 7 Silver özellikleri

GoPro Hero7 Silver modelinde yer alan 10 Megapiksel çözünürlüğündeki sensör, 4K çözünürlükte 30 FPS ( 30 Mbps ) video çekim imkanı sunuyor. Bunun yanı sıra 1440p ve 1080p çözünürlükte 60 FPS video kaydı gerçekleştirebilen aksiyon kamerası, GoPro’nun standart görüntü sabitleme teknolojisini kullanıyor.

GoPro Hero 7 White özellikleri

GoPro Hero 7 White modeli de 10 Megapiksel çözünürlüğünde bir sensör ile geliyor. Ancak, bu aksiyon kamerasının maksimum video çekim yeteneği Full HD çözünürlükte 60 FPS ile sınırlı.

Her üç model 2 inç büyüklüğünde bir dokunmatik ekrana ev sahipliği yaparken, 10 metre derinliğe kadar suya dayanıklı. Dikey video çekim özelliği ile Instagram gibi sosyal medya platformları için içerik oluşturulmasına imkan tanıyan aksiyon kameralarından, sadece Hero 7 Black modelinin bataryası çıkarılabiliyor.

GoPro’nun yeni aksiyon kameralarının fiyatları Hero 7 Black için 400 dolar, Silver için 300 dolar ve White için 200 dolar olarak açıklandı.

 

 

Cevap bırakın