GoPro Fusion tanıtıldı

0

gopro

Sanal gerçekliğin gitgide yükselen bir trend halini alması, 360 derecelik video kaydı gerçekleştirebilen kameraların yoğun talep görmesini beraberinde getiriyor. İşte bu noktada artan rekabete dahil olan firmalardan biri de GoPro…

Dünyanın önde gelen aksiyon kamerası markalarından GoPro, 360 derece kamera modeli Fusion’ı lanse etti. Şirketin tarihindeki ilk 360 derece kamera, iddialı özelliklerle geliyor.

İlgi çekici tasarımıyla dikkat çeken GoPro Fusion, aksiyon kamerası + 360 derece kameranın birleşimi şeklinde geliştirilmiş bir ürün. 30fps hızında 5.2K çözünürlükte video kaydına imkan tanıyan Fusion, fotoğraf da çekiyor.

Teknik açıdan Nikon KeyMission 360 ve Samsung Gear 360 gibi modellere benzer yapıda olan aygıt, Overcapture adı verilen özelliği ile tüm açılardan kayıt yapılabilmesini sağlıyor; ardından istenen kayıtların kullanımı söz konusu. Ayrıca istenen açılardan fotoğraflar çekilebiliyor.

Potansiyel kullanıcılara, çokyönlülüğün ön planda olduğu, son derece fütüristik tasarımlı bir modelin sunulduğu görülüyor.

Öte yandan cihazın fiyat etiketinin henüz duyurulmadığını belirtelim, satışlarına önümüzdeki aylarda başlanması bekleniyor.

Karma’dan sonra Fusion…

Geçtiğimiz aylarda ilk drone’u Karma’yı satışa sunan GoPro, böylelikle aksiyon kameraları haricindeki bir diğer aygıtını da kamuoyunun ilgisine sunmuş oluyor. Popüler teknoloji şirketinin sonraki sürpriz adımı da şimdiden merakla beklenmeye başlandı.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız…

Cevap bırakın