Google’ın yeni arama motorunun ismi Dragonfly mı olacak?

0

Google’ın yeni arama motorunun isminin ne olacağı konusunda çarpıcı bir iddia ortaya atıldı…

Google’ın arama motorunun olağanüstü bir internet figürü oluşturduğu aşikar. Günümüzde adeta rakipsiz olan bu basit gibi görünen ama arka planında sayısız dinamiği barındıran internet oluşumunun bir alternatifine, hem de sahibi Google tarafından neden ihtiyaç duyulduğu sorusunun yanıtı da net: Çin…

Dünyanın en kalabalık ülkesi Çin’de Google, uzun zamandır sansürlü durumda. Temelde birçok internet platformunu, birçok uygulama ve sosyal ağı sansürlü olduğu Asya ülkesi, Google açısından yeni teknolojik çalışmaların kaynağı durumunda.

Bir sır olmayan ‘alternatif ve Çin’e özel Google arama motoru’ projesinin geliştirilmesi ne boyutta devam ediyor bilinmez ama isminin ne olacağı konusunda ilginç bir spekülasyon söz konusu.

İlginç bir tespit…

Gazeteci Ryan Gallagher’ın kaleme aldığı detaya göre Google’ın ilgili projesi Dragonfly adıyla duyurulacak. Rastlantısal bir tesadüf mü bilinmez ama Google kurucu ortağı Sergey Brin’in sahip olduğu mega yatın ismi de tam olarak Dragonfly (üstte). Dünyanın en pahalı yatlarından biri olan Dragonfly, 80 milyon dolarlık fiyatıyla yüzen bir üs adeta.

Google Dragonfly?

Öte yandan şu anda Google’ın CEO’su Sundar Pichai ve proje ‘eğer devam ediyorsa-ki bu konuda da net bilgiler bulunmuyor’ , isminin Sergey Brin’in sahip olduğu mega yatla aynı olup olmayacağı şeklindeki soru işareti özelliğini koruyor.

Cevap bırakın