Google’ın yemek tarifi önerisi özelliği kullanımda

0

ekran-resmi-2017-12-30-13-28-14

Mobil teknoloji, son yılların en önemli konu başlıkları arasında. Bu alanda sayısız şirketin yoğun çalışmalar yürüttüğü biliniyor. Google ise şüphesiz konunun apayrı noktalarından biri. Android işletim sisteminin mimari olan köklü teknoloji şirketi, birçok farklı hizmet ve yazılımı da bünyesinde barındırıyor. Elbette en çok bilindiği platform ise arama motoru. Yeni gelişme ise söz konusu Google arama motoruna gelen yeni bir özellikle ilgili…

Google, artık bir yiyecek hakkında arama yapan kullanıcılarına, ilgili yemek tariflerini de göstermeye başladı. Üstelik bu tarifler arasında sonuçları daraltmak veya filtreleme yapmak da mümkün hale geliyor. Kullanıcılar bu sayede aradıkları sonuçlara en iyi şekilde ulaşmanın daha iyi yollarını keşfedebiliyorlar.

Örneğin X yemeği için arama yapıldığında sonuçlar farklı pişirme yöntemleri ile yapılmış tarifler şeklinde görülebiliyor. Hepsini gör seçeneğine tıklandığında ise standart sonuç sayfaları ekrana geliyor. İlginç detay ise söz konusu özelliğin yalnızca mobil kullanıcılara sunulmuş olması. Mobil cihazlarla arama yapıldığında çok daha derin sonuçlar gelirken masaüstünde standart Google arama sonuçları karşınıza çıkıyor.

Google, yemek tariflerine ek olarak restoran bilgileri de paylaşmayı ihmal etmiyor. Şirketin 2017’de yiyecek konusuna daha fazla odaklanacağına dair birçok işaret söz konusu.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın