Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiGoogle’ın sürücüsüz otomobili kaza yaptı

  Google’ın sürücüsüz otomobili kaza yaptı

  Google’ın kendi kendine giden otomobillerinden birine test sürüşleri sırasında başka bir otomobilin arkadan çarpttığı, kazada üç Google çalışanının yaralandığı açıklandı.

  Şirket tarafından yapılan resmi bilgilendirmede kazanın Temmuz ayının başında gerçekleşttiği belirtildi. Kazanın ABD’nin Kaliforniya eyaletinde Mountain View’da trafik ışığında beklenildiği sırada meydana geldiği kaydedilirken başka bir aracın Google aracına arkadan çarpttığı açıklandı.

  Ekran_Resmi_2015-07-18_00_02_12

  Google sözcüsünün açıklamasına göre çalışanlar ‘önlem olarak’ yakındaki bir hastaneye sevk edildiler. Kazada 3 Google çalışanı yaralanırken sorumlunun ise araca arkadan çarpan kişi olduğu ifade edildi. Google, kendi kendine gidebilen araçlarının testleri sırasında ilk kez yaralanma içeren bir kazanın gerçekleştiği bilgisini de kamuoyuyla paylaştı.

  Google hatasız!

  Google’ın sürücüsüz araç konulu çalışmaları kapsamında şimdiye kadar 14 ayrı kaza gerçekleşti. Bu kazaların 11’inde Google araçlarına arkadan çarpılırken, hiçbirinde Google araçlarının suçlu olmadığı belirtildi. Google, ayrıca Teksas eyaletinde de sürücüsüz otomobil testlerine başlandığını açıkladı. Kendi kendine gidebilen Google otomobillerinin 2020 yılında hazır olması bekleniyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN