Google’ın sesli asistanı gelişimini sürdürüyor

0

Sesli dijital asistanlar her ne kadar hala emekleme çağında olsa da beklentilere göre geleceğin önemli trendleri arasında yer alacak. Apple’ın uzun yıllardır varolan Siri yazılımının ülkemizde de beğeniyle kullanıldığı biliniyor. Bir diğer öncü teknoloji şirketi Google’ın da Siri ve diğerlerine göre çok sonra gelse de günümüzde iyiden iyiye popüler hale gelen bir sesli dijital asistanı bulunuyor: Google Assistant.

Google Assistant için çok sık olmasa da zaman zaman güncellemeler, geliştirmeler yayınlanıyor. İşte bunlardan sonuncusunda platform aile dostu bir dizi yenilik eklendi.

Çocuklu aileler için gelen 50’den fazla oyun eklemesi ve etkinlik, oyunların sesli asistanla açılabilmesi gibi imkanlar sağlıyor. Ekrana daha az dokunup, konuşarak uygulamaların aktif edilmesi, özellikle çocuklar için son derece keyifli olacak.

Şu anda yalnızca ABD’de kullanımda olan çocuklara özel komut eklemelerinin daha sonrasında başka ülkelerde de kullanılabileceğini belirtelim. Tüm bu özellikler, günün birinde Türkiye’de de kullanımda olabilir. Gelen bazı komutlara göz atmak ister misiniz?

Artık İngilizce olarak ‘Hey Google, Space Trivia oyna’ denilebiliyor örneğin.
World Foods Trivia, Jungle Adventure, Family Sports Trivia gibi oyunlar da aynı şekilde başlatılabiliyor. Ayrıca Google Assistant’ın anlatabileceği yeni hikayeler de var. Patates Seven Şef ve Korkunç Kedi hikayesi gibi.

Cevap bırakın