Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerİnovasyonGoogle'ın kurucularından Larry Page uçan otomobil geliştiriyor

  Google’ın kurucularından Larry Page uçan otomobil geliştiriyor

  Ekran Resmi 2016-06-09 15.58.11

  Teknoloji dünyasının en önemli şirketlerinden Google’ın kurucularınan Larry Page’in uçan otomobil geliştirmek için girişimde bulunduğu ortaya çıktı. Bloomberg Businessweek kaynaklı haberde Kitty Hawk adını alan proje kapsamında 100 milyon dolar harcandığı kaydedildi. Ayrıca Google’ın şirket merkezinde üst katlarda bir ofis kurulduğu da iddia ediliyor. İlginç detay ise uçan otomobil projesinin Google ile doğrudan bir bağlantısının olmaması ve sürecin gizli bir şekilde yürütülmesi.

  Öte yandan Kitty Hawk testleri için Google’ın merkez kampüsüne bir saat mesafede bir havaalanında testlerin devam ettiği, prototip aracın geliştirilmesi için NASA, Boeing, SpaceX gibi şirketlerden tasarımcı ve mühendislerin işe alındığı da aktarılan bilgiler arasında.

  İki kişilik prototip araç üzerinde devam eden çalışmaların seyri ve detayları hakkında resmi bir açıklama ise gelmiş değil. Dört pervaneli drone (Quadcopter) benzeri bir görünüme sahip olduğu bildirilen aracın küçük boyutlarla gelebileceği belirtiliyor.

  Teknoloji öncülerinden Page’in bu alana yatırım yapması ve çalışmalara destek oluşu kişisel havacılığın geldiği nokta açısında da önemli. Bilindiği üzere tek kişilik ya da iki kişilik uçabilen araçlar, dünyanın bazı ülkelerinde geliştirilme safhasındalar. Örneğin Çinli firma Ehang’ın yanı sıra Volocopter, Aeromobile gibi üreticiler de zaman zaman gündeme geliyorlar.

  Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz…

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN