Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerİnovasyonGoogle’ın kendi kendine giden aracı mezuniyete yakın

  Google’ın kendi kendine giden aracı mezuniyete yakın

  google-car

  Kimine göre büyük bir adım, kimine göreyse gereksiz bir gürültü; en nihayetinse ise teknoloji dünyası açısından gerek söz konusu çalışmayı gerçekleştiren markanın önemli, gerekse fikir büyük değer arz ediyor. Google’ın kendi kendine gidebilen otomobillerinden söz ediyoruz, arkasındaki dev teknoloji şirketinin bu çılgın fikri artık mezun olma yolunda. Nasıl mı?

  Alphabet, Google’ı da bünyesinde taşıyan dev bir ‘çatı şirket’, bu konuya dair detaylar geçtiğimiz yıl günyüzüne çıkmış, bizler de siz değerli okurlarımıza aktarmıştık. Google’ın da altında çeşitli birimler var, Google X de bunlardan biri. Daha çok ‘fütüristik’ projeleri ile tanınan bu birimin odak noktalarında arasında türlü çılgınlık var; aya gitmekten tutun da vücuda enjekte edilen teknolojiye kadar sayısız şey. Google’ın kendi kendine giden araç fikri de işte tam olarak bu birimin bünyesinden çıkmıştı. Yeni bilgilere göre kendi kendine giden araç birimi ile Google X ayrılabilir ve otomobil alanındaki çalışmalar bağımsız bir şekilde devam edebilir.

  Google’dan Astro Teller’in açıklamaları bu yönde. Şirketin önemli bir işkolu halini alması beklenen kendi kendine gidebilen araç çalışmaları için belirlenen sonuçlanma tarihi 2020 olarak belirtilmişti. 2020 itibarıyla Google’ın söz konusu otomobillerin satışlarına başlaması yönünde güçlü bir beklenti hakim.

  Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN