Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürGoogle’ın değeri 470 milyar doları aştı!

  Google’ın değeri 470 milyar doları aştı!

  Creative Google Logo

  Dünyanın en önemli teknoloji şirketlerinden Google’ın piyasa değeri yükselmeye devam ediyor. Şirket, 17 Temmuz Cuma gününü, NASDAQ’da son yedi yılın en yüksek tek günlük yükseliş oranı ile kapatırken şirketin hisselerinin toplam değerinin 471 milyar 500 milyon dolara ulaştığı kaydedildi. Bu rakam, şirket adına büyük önem taşıyor.

  Google, Apple’ın 703 milyar dolarlık değerinin ardından dünyanın en değerli ikinci şirketi konumunda yer alıyor. Tüm bu yüksek seyirdeki performansın altında yatan gerekçeler ise şirketin tutarlı hamlelerinde gizli…

  Ekran_Resmi_2015-07-18_00_02_21

  Google adına yükseliş trendinin çok sayıda baş aktörü bulunuyor. Örneğin YouTube’un 65 milyar dolarlık piyasa değeri ve açıklanan son verilere göre rekor büyümesi konun anahtar noktaları arasında yer alıyor. Öte yandan tek neden daha fazla izlenmeye başlanan YouTube değil, Google’ın reklam gelirleri ikinci çeyrekte yüzde 11 oranında arttı, ücretli tıklama oranı ise yüzde 18 yükseldi.

  Olumlu havanın neticesinde Google’ın yükseliş trendinin devam etmesi bekleniyor. Konuya ilişkin olarak RBC analisti Mark Mahaney ise şöyle diyor: ‘ Böyle bir tutarlılık, özellikle böylesine dev işletmelerde nadiren görülür…’ Teknoloji şirketi Google’da sonraki hedef ise 500 milyar dolar!

  Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz…

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN