Google’dan yeni uygulama: Reply

0

Yeni mobil uygulama Google Reply hakkındaki detaylar netlik kazandı.

Google’ın mesajlaşma uygulaması Allo, Türkiye’de WhatsApp ve Messenger gibi anlık mesajlaşmanın yıldızları arasında yer bulmasa da adından yavaş yavaş söz ettiriyor. Teknoloji şirketinin Google Allo dışında bu yöndeki adımları da devam ediyor. İşte bu adımlardan Google Reply hakkındaki detaylar açıklık kazandı.

Google Reply, adından da anlaşılacağı üzere bir yanıtlama uygulaması. APK olarak indirilebilen uygulamanın kısa süre içerisinde Android uygulama mağazası Google Play Store’daki yerini alacağını belirtelim. Öne çıkan detay ise sadece Google Allo değil, WhatsApp, Skype, Twitter, Slack Messenger, Google Inbox, WeChat gibi anlık mesajlaşma seçenekleriyle entegre olabilmesi. Bu uygulamalarla birlikte çalışabilen Google Reply’nin fonksiyonu ise gelen mesajlara ‘kişiselleştirilmiş’ ve yapay zeka destekli yanıtlar sunabilmeyi mümkün kılması.

Örneğin konum servisleriyle nerede olunduğunu tespit edebilen uygulama, İstanbul’da mısın diye bir soruya karşılık, ‘Evet, oradayım’ gibi hızlı yanıtlar sunuyor. Örneğin ‘ne zaman eve varırsın’ gibi bir soru karşısında, otomatik olarak varış süresinin hesaplanmasıyla birlikte, ’20 dakikada oradayım’ gibi yanıtlar tavsiye ediliyor. Bu tavsiye yanıtların kullanımıyla iletişim daha hızlı bir hal alabiliyor.

Öte yandan çalışabilmesi için bildirimlerin görüntülenebilme, konum servisine erişim yetkisi gibi ayarların yapılması gerekiyor.

Cevap bırakın