Google’dan katlanabilir akıllı telefon hamlesi

0

Google, katlanabilir ekranlı akıllı telefon pazarına dahil oluyor. İşte ilk detaylar…

Katlanabilen ekranlara sahip akıllı telefonlar, özellikle son dönemde sıkça konuşulur oldu. Birçok başarılı akıllı telefon üreticisi katlanabilir akıllı telefonlarını piyasaya sürüyor veya en azından tanıtımlarını gerçekleştiriyor. İddiaya göre Google da Pixel Fold modeli ile kullanıcılarla buluşacak.

Google’ın katlanabilir akıllı telefonunu piyasaya süreceği iddiaları aslında çok da yeni değil. Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru ortaya çıkmış olan söylentilerde, Google’ın yeni bir akıllı telefon modeli üzerinde çalıştığı ve bu yeni modelin büyük olasılıkla katlanabilir ekranla geleceği belirtilmişti.

Aradan geçen zamanda başka söylentilerin ortaya çıkmaması ve Google tarafından da herhangi bir açıklama gelmemesi sebebiyle bu iddia kısa sürede unutulmuştu. Ancak kullanıcıları heyecanlandıran yeni bir gelişme yaşandı.

Akıllı telefon piyasasından duyurduğu önemli bilgilerle tanınan Jon Prosser, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımla, Google’ın katlanabilir akıllı telefon çıkaracağı iddialarını yeniden gündeme getirdi.

Katlanabilir ekranlı Google Pixel modelinin gerçek olduğunu iddia eden Prosser, bu şekilde geçtiğimiz sene ortaya çıkan söylentileri de desteklemiş oldu.

Katlanabilir Google Pixel modelinin ne zaman çıkacağı veya hangi özelliklere sahip olacağıyla ilgili herhangi bir açıklama bulunmuyor ve Google bu konuda sessizliğini korumaya devam ediyor. Ancak söylentilere bakılırsa bu yılın sonlarına doğru kullanıcılarla buluşabilir

Cevap bırakın