Google’dan Çizim Yapmayı Öğreten Artırılmış Gerçeklik Projesi

0

Google, çizim yapma meraklıları için yeni artırılmış gerçeklik projesi ile dijital ortamda çizim yapmayı öğreten yeni bir uygulama üzerinde çalışıyor. İşte konuya ilişkin ayrıntılar…

Siz de birçok kişi gibi çizim yapmaya meraklıysanız ve bu çizimi dijital ortamda yapmayı seviyorsanız, Google’ın yeni projesi olan artırılmış gerçeklik ile kolay çizim yapmayı öğrenebilirsiniz.

Teknoloji şirketi Google, çizim yapma meraklıları için yeni artırılmış gerçeklik projesi ile dijital ortamda çizim yapmayı öğreten yeni bir uygulama üzerinde çalışıyor. Yeni proje, Google Creative Lab tarafından geliştirilmesinin yanında Youtube üzerinde yer alan eğitim videolarını ar teknolojisi aracılığı ile kağıda aktarılmasını sağlayacak. Yani telefonunuzdan bir çizim videosu açtığınızda onu bir kağıda tutarak aynısını çizebileceksiniz.

Ayrıca Google’ın yeni projesi için bir deneme yapmak üzere Youtube bünyesinde popüler içerik oluşturucusu olarak bilinen Amandarachlee ile bir ortaklık kurduğunda belirtmeden geçmeyelim. Artırılmış gerçeklik projesi ile çizim yapmak isteyenlerin bir elinde telefonu tutması bir eliyle de çizim yapması gerekiyor.

Bunu yapmak biraz zor olabilir ancak çizim tekniğini tam olarak kavramak adına oldukça faydalı bir proje olarak karşımıza çıkıyor. Drawalong AR projesinin kullanıcılarının ne zaman sunulacak hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor. Ancak projenin hayata tam olarak geçirilmesi işle kullanıcılar tarafından oldukça ilgi göreceği düşünülüyor.

Cevap bırakın