Google’dan Android kullanıcılarına pil tasarrufu için ipucu

0

Google, Android kullanıcıları için pil ömrünü artırıcı bazı bilgiler paylaştı. Mobil cihazlarda daha uzun pil ömrü sağlanması adına paylaşılan bilgiler, Android işletim sistemi kullananları yakından ilgilendiriyor. İşte detaylar…

Android pil tasarrufu denince artık pek çok kişi dikkat kesiliyor. Çünkü akıllı telefon modellerinde özellikle gün içerisinde yeterli gelmeyen şarj, birçok kullanıcıyı yarı yolda bırakıyor. Bu konuda üretici markalarında elinden geleni yaptığını söylemek mümkün. Batarya gücü her geçen gün artan modellerin yanı sıra hızlı şarj cihazları da akıllı telefon üreticileri tarafından kullanıcılara sunulmaya devam ediliyor. Ancak bunlar bile bazen yetersiz kalıyor.

İşte Google kendi işletim sistemi Android’i kullananlar için yeni bir ipucu vererek şarj sorunlarına belli ölçüde çözüm getirmeyi hedefliyor. Bunun için Google, Android kullanıcılarını düşünerek paylaştığı ipucu ile Karanlık Mod özelliğinden bahsetti. Bu mod yakın zaman içerisinde Samsung Experience 10 ile tüm arayüzde kullanıma sunulacak.

Konuya dair detaylı açıklama 2018 Android Dev Summit etkiliğinde gerçekleştirildi. Yazılım şirketi yaptığı açıklama pil tasarrufu için “Karanlık Mod, akıllı telefon modellerinde kesinlikle olması gereken bir özellik” vurgulaması yaparak konunun önemine değindi.

MediaMarkt’ta satışa sunulan Android telefonları incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın