Google Wifi tanıtıldı

0

ekran_resmi_2016-10-06_16_44_04

Google kısa süre önce ABD’de düzenlediği etkinlikte akıllı telefon modelleri Pixel ve Pixel Ultra’nın yanı sıra bir de router oldu. Google WiFi adıyla tanıtılan ve Media Trend Haber Merkezi olarak bizlerin de tanıtımından çok önce özelliklerini paylaştığımız aygıt, akıllı cihazların birbiriyle bağlantısını daha verimli ve inovatif özellikler ekseninde geliştirmeyi hedefliyor.

Yaşam alanlarındaki akıllı cihazlara bağlanıp daha uzak noktalarda da internet ağı oluşturulabilmesini sağlayan Google WiFi, aynı zamanda ortamdaki en verimli bağlantı noktalarını da gösteriyor. Bu modern özelliği sayesinde kullanıcılar, koltuk ya da masa gibi mobil cihazlarını daha yoğun kullandıkları eşyaların yerlerini de optimize hale getirme imkanı elde ediyorlar.ekran_resmi_2016-10-06_16_44_21

Teknoloji şirketinin yeni donanım adımı, ayrıca internet trafiğini düzenlemeye de yarıyor. Hangi cihazların internet kullandığı gibi özellikler de bir uygulama üzerinden görülebiliyor, ayrıca internet şifresinin paylaşımından ebeveyn kontrolüne birçok özellik, Google WiFi ile birlikte sunuluyor. Ebeveyn kontrolü özetle çocuklu ailelerde istenildiği an bağlantının durdurulması anlamına geliyor. Böylelikle çocukların interneti kendi insiyatiflerinde kullanma durumu da rafa kalkmış oluyor.

İlginç yenilikler ve şık bir tasarımla gelen ürün, 129 dolarlık fiyat etiketi üzerinden ABD’de önümüzdeki aralık ayında satışa sunulacak.

Cevap bırakın