Google, Wear OS’in 2. geliştirici ön izlemesini yayınladı

0

Google, Wear OS için ikinci geliştirici ön izlemesini (DP2) yayınladı. İşte detaylar…

Google’ın yeni yazılım ve donanım ürünlerinin duyurularına sahne olan I/O adlı geleneksel etkinliği akıllı saatlere yönelik yazılım geliştirmeleriyle de teknoloji kamuoyunun dikkatini çekti. Bu kapsamda şirketin önceki aylarda Android Wear akıllı saat işletim sisteminin adını değiştirerek sunduğu Android Wear OS için iki numaralı geliştirici ön izlemesi yayınlandı.

İkinci geliştirici ön izlemesi bazı görsel (arayüz) değişiklikler, pil tasarrufuna yönelik adımlar ve yeni özelliklerle geldi. Öne çıkan yenilikler arasında görsel kartlar, takip önerileri, Google Assistant’ın daha etkin kullanım alanları sunması da yer aldı.

Öte yandan pil tasarruf modu ile akıllı saat, dokunmatik ekran, ağ bağlantısı gibi yoğun enerji tüketimi kaynaklarını deaktif ederek kullanım sürelerini uzatıyor. Zamanı görmek için yan düğmeye basılması gerekiyor. Uzun basışta ise tüm fonksiyonlara erişim sunan moda geri dönüş gerçekleşiyor.

İlk geliştirici ön izlemesinde bir güç tasarruf özelliği olarak Bluetooth bağlantısı kapatıldığında WiFi bağlantısı da kesiliyordu. Bu değişiklik, gelen geri bildirimlerin dinlenmesi sonucu geri alındı, artık Bluetooth kapatıldığında Wifi açık kalabiliyor.

Bu arada DP2’nin basitleştirilmiş Çince dil seçeneğiyle birlikte kullanılabilir olduğu da kaydediliyor.

Son olarak söz konusu geliştirici ön izlemesinin sadece Huawei Watch 2 ve Huawei Watch 2 Classic modellerinde çalıştığını belirtelim.

Cevap bırakın