Google uygulamasına yeni AR modelleri geldi

0

Google uygulamasına gelen üç boyutlu arama özelliği geliştirilmeye devam ediliyor…

Geçtiğimiz ay duyurulan artırılmış gerçeklik (AR) araması özelliğine dahil edilen yeni hayvan modelleri Google uygulaması içerisindeki yerini aldı. Panda, kaplan ve buna benzer birçok hayvan uygulamadan gerçek dünyaya aktarılabiliyor. Geçen ay gerçekleşen Google I/O 2019 etkinliği bünyesinde pek çok farklı duyuru ile kullanıcılarını karşılamıştı. Yapılan duyurular arasında en fazla dikkat çeken ise Google uygulamasına gelen üç boyutlu arama özelliği oldu. Yeni özellik aynı zamanda hayvanlar için denebiliyor ve bu şekilde üç boyutlu hayvan modelleri ile artırılmış gerçeklik kullanıcılar ile buluşuyor.

Diğer yandan yeni özellik sadece bazı kullanıcılar tarafından kullanılıyor. Daha doğrusu kullanıcıların sahip oldukları telefonların AR destekli olması gerekiyor. Eğer kullanılan telefon ARCore destekleyen telefonlar arasında yer alıyor ise Google üzerinden yapılan aramalar ile pek çok hayvanın AR karakterini bulmak mümkün oluyor. Bu hayvanlar arasında ise imparator penguen, aslan, kaplan, keçi, fener balığı ve ayı yer alıyor.

NASA, Samsung ve Volvo da üç boyutlu modeller üzerinde çalışıyor

9to5Google’in yaptığı habere göre NASA, Samsung ve Volvo’nun da üç boyutlu modeller konusunda çalışma yaptığı ve kısa bir zaman içerisinde Google’ın aramalarında pek çok modelin yer alacağı belirtiliyor.

Cevap bırakın