Google tartışmalı uygulamasının fişini çekti

0

Google Allo’da sona gelindi. Platformun önümüzdeki aylarda tamamen kapatılacağı resmi olarak duyuruldu. İşte ayrıntılar…

Teknoloji şirketi Google’ın ilgi çekici bir yönü de sahip olduğu deneysel bakış açısı. Bu bağlamda birçok yazılım, ürün ve servis geliştiren şirketin özellikle mobil uygulamalar tarafında yeterince ilgi görmeyen çabalarına zaman zaman tanıklık edilebiliyor. Google’ın akıllı mesajlaşma uygulaması şeklinde lanse ettiği Allo da bunlardan biri.

2016 sonunda kullanıma sunulan, buna karşın çok fazla ilgi görmeyen ve kamuoyunda da beklenen etkiyi uyandıramayan Google Allo servisinin 2019 Mart ayında sonlandırılacağı kaydedildi. Açıklama Google tarafından bir blog yazıyı eşliğinde aktarıldı.

Açıklama şöyle;

“Bütün Android cihazların harika bir varsayılan mesaj deneyimine sahip olmasını istiyoruz. Mesajlaşma endüstrisinde SMS’in yerini sağlamlaştırmak, grup konuşmalarının kolaylaşması ve yüksek çözünürlüklü fotoğrafların gönderilmesi gibi yenilikler peşindeyiz. Buna paralel olarak akıllı mesajlaşma uygulaması Allo’ya olan desteğimizi sonlandırıyoruz. Bu andan itibaren sadece Mesajlar uygulamasına yoğunlaşacağız.”

Bu açıklamanın Google Allo üzerinde Asistan özelliğinin işlev sağlamaması üzerine gelen kullanıcı mesajları üzerine yapıldığı bilgisini de paylaşalım.

Bekleniyordu…

Google’ın uzun zamandır güncellemediği servisin kapatılacağı düşünülüyordu, bu nedenle gelişmenin pek de büyük bir sürpriz olmadığını belirtmek mümkün. Öte yandan teknoloji şirketinin ‘artık Mesajlar uygulamasına yoğunlaşacağız’ vurgusu da dikkate değer. Bu yönde çeşitli yenilikler gelebilir.

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın