Google Tango özellikli Asus Zenfone AR, CES 2017’de tanıtılacak

0

google-tango

Yılın son ayına hızla yaklaşılırken aynı zamanda 2017’nin hemen başında ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenecek, dünyanın en büyük teknoloji fuarlarından biri olan CES için de heyecan katsayısı artıyor. Tanıtılacak yeni cihazlar, hizmetler ve geleceğe dair çok sayıda işaretin sahne alacağı CES fuarının 2017 ayağında Tayvan merkezli teknoloji şirketi Asus’ta yer alacak. Üstelik tanıtılacak son derece ilginç bazı ürünlerine dair ilk bilgiler de gelmeye başladı…

Asus CEO’su Jerry Shen, şirketin Zenfone AR adlı bir akıllı telefon üzerinde çalıştığını ve lansmanın da Ocak ayındaki CES 2017’de gerçekleşeceğini açıkladı. Akıllı telefonun öne çıkan özelliği ise Google Tango özelliğine sahip ilk model Lenovo Phab2 Pro’dan sonra tanıtılacak ikinci model olması. Google Tango, hareket takibi ve derinlik algılama kameraları sayesinde akıllı telefonu ilgili gözlüğe ihtiyaç olmaksızın bir artırılmış gerçeklik (AR) aygıtına dönüştüren teknoloji. Son derece yeni ve inovatif bir donanım ve yazılım özelliği.

Öte yandan Asus’un en tepe noktasındaki yöneticisi Shen, söz konusu modelin gelişmiş performans ve işlevsellik sunacağını, ayrıca rekabetçi bir fiyatla geleceğini de sözlerine ekledi. Özetle Google Tango ile gelecek mütevazı fiyatlı bir Asus modeline az kaldı.

Asus’un 2017 yılında tek başına bir VR setini de piyasaya sunması bekleniyor. Önümüzdeki süreçte CES 2017’deki yeniliklerle ilgili daha fazla açıklamanın gelmesi de bir diğer beklenti durumunda.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

NOT: Görsel temsilidir. 

Cevap bırakın