Google Stadia oyun konsollarında var olan bir özelliğe kavuştu

0

2020 yılına güzel bir başlangıç yapmak isteyen Google, PlayStation ve Xbox konsollarında var olan ve çok sevilen bir özelliği Stadia’ya getirdi. Şimdilik Chromecast ve Chrome kullanıcıları için getirilen bu özellik, Stadia oyunlarının daha rekabetçi bir hale bürünmesini sağladı: “Google Stadia Achievements”.

Google Stadia Achievements

Google Stadia Achievements özelliği nedir?

Bir ay önce piyasaya sürülen Google Stadia, 12 Kasım 2019 tarihinde yaptığı 12 oyun hamlesi ile dikkatleri üzerine çekmişti. Aralarında Assassin’s Creed Odyssey, Destiny 2: The Collection ve Mortal Kombat 11 gibi ünlü yapımların bulunması, Stadia’nın popülerliğini ve prestijini artırmıştı.

God of War, FIFA, PES ve benzeri oyunlarda var olan bildirim sistemi artık bu konsolda da mevcut. Böylece oyuncular elde ettiği başarıları takip edebilecek. Zira oyun geliştiricileri tarafından belli başlı kriterleri sağlayan kişiler bilgilendirilecek. Bildirimler, PlayStation ve Xbox platformlarında olduğu gibi özel bir isim ile gelecek.

Google Stadia Achievements özelliği

Ghost Recon: Breakpoint ile hayata geçirilen sistem, oyuncuların başarılı olma konusunda ne kadar ilerleyebildiğini gösterecek. Kendi başarılarını takip edebilen oyuncular, arkadaşlarının da ne kadar iyi birer oyuncu olduğunu görebilecek çünkü arkadaş listesinde bulunan kişilerin de başarıları ekranda gösterilecek.

Mobil kullanıcıları da ihmal etmeyen arama motoru devi, “Achievements” isimli sistemin bu kitle için de aktif edileceğini belirtti. Buradan anlaşıldığı üzere masaüstü, taşınabilir bilgisayar ve televizyon kullanıcılarının elde ettiği avantaj çok yakın bir vakitte mobil kullanıcıları da selamlayacak.

Son olarak Google, mobil kullanıcıların ne zaman bu sistemi elde edeceğine dair herhangi bir açıklama yapmadı.

Cevap bırakın