Google sonraki akıllı telefonlarını 4 Ekim’de açıklayacak

0

unnamed-0Google, her yıl olduğu gibi 2016’nın son aylarında da yeni akıllı telefon modellerinin duyurusunu gerçekleştiriyor. Şirketin resmi duyurusuna göre lansman tarihi de belli oldu. Buna göre Google’ın yeni akıllı telefonları 4 Ekim 2016 tarihinde tanıtılacak. Etkinlik, bu sene önde gelen markaların teknoloji lansmanlarına sıklıkla ev sahipliği yapan ABD’nin San Fransisco şehrinde gerçekleştirilecek.

YouTube üzerinden yapılan duyuruda dikdörtgen şeklindeki telefonun tasarımına dair görüntü ve Google’ın ‘G’ logosu göze çarpıyor. Bu detay, teknoloji şirketinin köklü ‘Nexus’ serisi yerine ‘G’ adıyla gelecek bir seri başlatabileceği yorumlarının önünü açtı.

Bu yılın başında Google CEO’su Sundar Pichai, Nexus serisinin tasarımının daha fazla vurgulu olacağını söylemiş ve Android işletim sistemi üzerine de daha fazla özellik sunacağının altını çizmişti. Bu detaylardan yola çıkıldığında Android 7.0 Nougat’ın özel bir sürümü ile gelecek, tasarımıyla da daha fazla dikkat çeken cihazlara işaret ediyor.

Beklentiler ise iki adet model üzerinde. Pixel X ve Pixel XL isimlendirmeleri ile geleceği iddia edilen Google modelleri, sırasıyla 5 ve 5.5 inç ekranlara sahip olacaklar. Her iki cihazın da yekpare metal gövdeye sahip olacağı da yine öne çıkan spekülasyonlar arasında.

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın