Google servisleri Honor telefonlara geri dönüyor!

0

Daha önce Huawei ile aynı kaderi paylaşan Honor, yakında Google servislerini tekrardan akıllı telefonlarına getirecek. İşte detaylar.

ABD’nin Çinli şirketlere uyguladığı yaptırımlar, ne yazık ki pek çok sektörü olumsuz etkiledi. Bu durum  en çokta teknoloji devi Huawei’ye ciddi zararlar verdi ve şirketin kendi ekosistemini kurmasına kadar sebep oldu.

Huawei, çeşitli yaptırımlardan dolayı alt dalında faaliyet gösteren Honor’u sattı. Uzun süre boyunca Huawei ile aynı kaderi paylaşan Honor’da, nihayet bağımsızlığını ilan ettikten sonra eski zamanlarına tekrardan geri dönmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde Qualcomm ile işbirliğini duyuran üretici, şimdi ise Google uygulamalarının yeniden geri döneceğinin müjdesini verdi.

Honor, Google uygulamalarının geri geleceğini onayladı

Honor kullanıcıları, Google uygulamalarına kavuşmak için dört gözle bekliyor. Bu konu hakkında pek çok kaynak olumlu sızıntılar paylaşırken, bugün ise beklenen cevap Honor’dan geldi.

Şirketi takip eden bir Twitter kullanıcısı, Google uygulamalarının yeni modellerle birlikte geleceğine dair bir soru yöneltti. Bu duruma karşılık Honor Almanya’nın resmi Twitter hesabı da, Google uygulamalarının tekrardan döneceğini onayladı. Yani bir sonraki Honor 50 serisiyle birlikte kullanıcılar yeniden Google servislerine kavuşacak.

Honor 50 hakkında neler biliyoruz?

Honor’un yaklaşmakta olan üç Honor 50 modeli var. Bunlardan standart model Qualcomm’un Snapdragon 778G yonga setinden güç alırken, diğer iki modelde amiral gemisi yonga seti olan Snapdragon 888′den güç alacak. Bununla beraber tüm cihazlar arka tarafında oval bir kamera modülüyle donatılacak ve ön tarafında da delikli bir ekrana sahip olacak.

 

Cevap bırakın