Google, Samsung’un Android 10 planını açıkladı

0

Bir süredir Samsung’un en yeni Android güncellemesi için nasıl bir yol haritası çizdiği merak ediliyordu. Şirket, remsi olarak müşterilerine bununla ilgili bir açıklama yapmak istemiyor. Ancak, Google, Samsung Android 10 güncelleme takvimi ile ilgili önemli bir paylaşım yaptı.

Samsung Android 10 için Galaxy S10’u seçti

Google tarafından paylaşılan bir blog yazısına göre, Samsung Android 10 güncellemesini 2020 yılından önce bazı telefonları için yayınlamayı planlıyor.

Google’ın paylaşımında aynı zamanda ASUS, LG, Motorala, OPPO, Realme, Samsung, Sharp, Sony, Transsion ve Vivo gibi birçok üreticinin de yıl sonuna kadar Android 10 güncellemesini yayınlayacağını taahhüt ettiği bilgisine yer veriliyor.

Google tarafından Samsung’un Android 10 planı açıklanmış olsa da Güney Koreli şirket bu güncellemeyi yalnızca belirli ülkelerle hatta tek bir ülke ile bile sınırlı tutabilir. Örnek vermek gerekirse; Samsung, Galaxy S9‘un Android Pie güncellemesini geçen yıl sonuna doğru yayınladı. Ancak, güncellemenin birden fazla pazara yayılması birkaç haftayı buldu.

Şimdi tahminler ilk güncelleme alacak modelin Galaxy S10 ailesi olacağı yönünde. Bu aileyi tabii ki Galaxy Note 10 ailesi takip edecek.

Açıklamayı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Galaxy S11 çalışmaları sürüyor

Android 10 güncellemesi ile ilgili haberlerin yanında şirket, yoğun bir şekilde Galaxy S11 için çalışmalarını sürdürüyor. Yazılım geliştirmelerinin başladığı telefon ailesi tahminlere göre, şubat ayının üçüncü haftasında, 18 Şubat günü tanıtılacak. Mart ayının ilk haftasında ise aile, satışa çıkacak.

Android 10 işletim sistemi ve One UI 2.0 arayüzü ile gelecek olan telefonda yüksek ihtimalle Exynos 990 işlemci kullanılacak. Telefonun ana kamerası ise 108 Megapiksel çözünürlüğünde olacak. 5 kata kadar yakınlaştırma yapabilen bu kamera ile Samsung, amiral gemisi modellerinde yüksek Megapikselli kamera sensörleri kullanmaya başlayabilir. Bildiğiniz gibi şirket daha öncesinde böyle bir yol tercih etmiyordu.

Cevap bırakın