Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiGoogle Project Loon balonu Şili’de düştü

  Google Project Loon balonu Şili’de düştü

  Ekran_Resmi_2016-04-26_00_16_33

  Google’ın internet olmayan bölgelere ücretsiz internet sunma odaklı Project Loon çalışmalarında beklenmedik bir kaza yaşandı. 25 Nisan 2016 tarihinde Şili’de gerçekleşen olayda Google’ın internet balonunun düştüğü ve arazinin bir bölümünün de yetkili birimler tarafından kordon altına alındığı kaydedildi.

  Yerel basına yansıyan görsellerde balona güç sağlamak için kullanılan güneş panelleri ve buruşmuş haldeki balon yığını gözlerden kaçmadı. Google yetkilileri tarafından yapılan bilgilendirmede Project Loon, dünya üzerindeki kırsal bölgelere internet erişimi sağlamak için yürütülen bir proje ve söz konusu olayda inişin de planlanarak gerçekleştirildiği belirtildi. Test uçuşu sırasında kontrollü olarak inişin sağlandığı, herhangi bir kaza ya da yaralanmanın da yaşanmadığı ifade edildi. Kimsenin zarar görmediği net bir şekilde anlaşılıyor, ancak polisin konuyu araştırdığı açıklandı.

  Ekran_Resmi_2016-04-26_00_16_28

  Project Loon ile ilgili olarak bilgiler oldukça artmış durumda. Öncelikle internet erişimi olmayan bölgelere LTE bağlantısı ile erişim sağlanması, konunun özünü oluşturuyor. Balonlarda güneş enerjisi sayesinde de gereken elektriğin sağlandığı belirtiliyor. Yerden 500 metre yükseklikte seyreden balonların dünyanın uzak bölgelerine internet sağlamak adına önemli olduğu kaydediliyor. Bilindiği üzere Facebook’un da benzer çalışmaları devam ediyor.

  Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN