Google Play uygulamaları etiket ile bulunabilecek

0

Android uygulamaları etiket arama şeklinde de keşfedilebilecek. İşte detaylar…

3 milyonu aşkın uygulamaya ev sahipliği yapan Google Play’de artık geliştiriciler her yazılım için 5 adete kadar etiket ekleyebilecek. Uygulama sahipleri Google Play konsolunda belirlenen 150 etiket arasından 5 adete kadar kelime veya kelime öbeği ekleyerek uygulamalarının daha kolay bir şekilde bulunabilmesini sağlayacak.

Sayısı 3 milyona yaklaşan Google Play Store’da aranan oyunu veya uygulamayı bulmak bazen oldukça zor olabiliyor. Bu sorunun önüne geçmek isteyen Google uygulama geliştiricilerinin oyun veya uygulamalarına 5 adeta kadar etiket ekleyebilmelerine izin verecek. Etiket sistemi sayesinde bundan sonra uygulamalara isi, meta verileri, kısa özeti ve geniş açıklaması yanı sıra 5 adete kadar etiket eklenebilecek.

Etiket sistemi dijital hayatı kolaylaştıracak…

Uzun bir süredir devam eden hem geliştiricilerin hem de kullanıcıların eleştirilerini dinlen Google Play Store mağazasına etiket sistemini getirdi. Her uygulama ve oyuna eklenebilecek etiketler belirlenen 150 etiket arasından seçilebilecek.

Suiistimalini önüne geçmek isteyen Google etiket seçiminde 5 adeta kadar izin verecek. Bu sayede sadece uygulama veya oyun ile sadece alakalı etiketler seçilmiş olacak.

Google Play Sote etiket sistemi kullanıma sunulurken bu yeni özellik ile hem uygulama geliştiricilerinin hem de kullanıcıların işini kolaylaşması bekleniyor.

Cevap bırakın