Google Play Store’a Google Translate dopingi

0

Google Play Store’un beta sürümünde uygulama ve oyunların açıklamalarını ana dilinizde okuyabiliyorsunuz. Google Translate’i Play Store’a entegre eden Google, gelecek için ümitlendiren atılımları çok yakında atabilir…

Google, çeviri konusunda Google Translate ile rakiplerinin yanına bile yaklaşamayacağı bir seviyeye çıktı diyebiliriz. Düzgün yazılmış İngilizce metni direkt olarak Türkçe’ye çevirebilen Google Translate, şimdi de Android’in uygulama mağazası olan Play Store’a entegre edildi. Peki, Google Translate, Play Store’da ne işe yarıyor?

Açıklamaları Google Translate ile çevirin

Google Play Store’da bildiğiniz gibi uygulama ve oyunların açıklamaları çoğu zaman İngilizce dilinde yazılıyor. Translate entegrasyonu sayesinde artık bu açıklamaları ana dilinize çevirebileceksiniz. Henüz Play Store’un beta sürümünde yer alan bu özelliğin önümüzdeki günlerde herkesin beğenisine sunulması bekleniyor.

Google’ın bu hamlesi gelecekte gelecek olan yeniliklere gebe olabilir. Eğer Google, Translate özelliğini sisteme entegre edebilirse; eğer uygulama ve oyunlar ana dilinizde olmasa bile bu özelliği açarak uygulamaları ana dilinize çevirebilirsiniz. Ancak bu özellik için henüz Google’ın açıklanan resmi bir girişiminin olmadığını sadece tahminden ibaret olduğunu belirtelim.

Eğer Play Store’un Translate özelliğini şimdiden kullanmak istiyorsanız; Play Store 14.5.52 Beta sürümünü APK Mirror sistesinden indirebilirsiniz. Son olarak bu sürümün Beta aşamasında olduğu için bazı sorunlara gebe olabileceğini belirtelim.

Cevap bırakın