Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiGoogle Play Store yeniden tasarlandı

  Google Play Store yeniden tasarlandı

  google-play-store

  Türkiye’de iOS-Android rekabetinde önde olan tarafından Android olduğu biliniyor. Çok sayıda firmanın iPhone satışları ile Android satışlarına dair açıklamaları bu noktada çıkarımın temel nedeni. Ayrıca Android platformunun uygulama mağazası Google Play Store’un da her geçen gün daha fazla ilgi gördüğü yadsınamaz bir gerçek. Yoğun bir şekilde uygulama indiriliyor ve her gün sayısız yeni uygulamanın da çeşitli kategorilerde Google Play Store’a dahil olduğu görülüyor.

  Uzun zamandır alışılmış bir tasarımla kullanıcılarının karşısına çıkan Google Play Store’da geçtiğimiz hafta ilginç değişimler dikkatlerden kaçmamıştı. Yaklaşan bir ‘uygulama mağazası güncellemesi’ne işaret eden tasarımsal farklıkların en nihayetinde Google Play Store’un yeniden yapılandırılmış tasarıma günyüzüne çıktı.

  Daha modern bir görünüm

  Modern ve çok daha efektif bir görünümle geldiği görülen uygulama mağazası, tüm Android kullanıcılarının karşısına çıkmış durumda değil, aşama aşama akıllı telefon ve tablet sahipleri, yeni görünümle tanışmaya başlıyor. Tüm Android cihazlarının en yeni Google Play Store görünümü ile ne zaman karşılaşacağı noktasında henüz bir açıklama yok ama platforma sonraki girişinizde yenilenmiş bir tasarımla karşılaşmanız olası…

  android yedekleme

  İnce dokunuşlar ve artırılmış pratiklik 

  Yeni tasarımda kategoriler daha derli toplu ve zarif bir görünümle geliyor. İlk yorumlar oldukça pozitif yönde. Google’ın mobil uygulama mağazasındaki geliştirme hamlelerine dair sonraki adımları da merakla beklenmeye başlandı.

  Uygulama dünyasına dair en son gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz…

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN