Google Play Filmler Türkiye’de

0

Ekran Resmi 2016-03-31 15.45.44

Google Play Movies (Google Play Filmler), dünyanın birçok ülkesinde mobil üzerinden kullanıcılara diledikleri yer ve zamanda kaliteli ve yasal şekilde film izleme olanağı tanıyan bir platformdu. Uzun süredir Türkiye’ye gelmesi beklenen platform, an itibarıyla kullanıma sunuldu. Böylelikle en yeni filmler ve klasiklerden oluşan zengin bir arşiv Türkiye’deki mobil cihaz kullanıcılarına merhaba demiş oldu. Google Play Filmler’de yer alan filmler oldukça bütçe dostu fiyatlarla sunuluyor.

Google Play Filmler’in yabancı ve yerli yapımların yer aldığı yüzlerce filmlik arşivinden kiralama veya satın alma seçeneğiyle edinilen filmler online veya cihaza indirilerek internete bağlı olmadan da izlenebiliyor. Tercihlerine göre filmleri SD veya HD kalitesinde bilgisayar, (iOS tabanlılar da dahil) telefon veya tablet gibi farklı cihazlardan izleyebilen kullanıcılar, dilemeleri halinde bir cihazda başladıkları bir filmi izlemeye başka bir cihazda devam edebiliyor.

iStock_000049719380_Small

İzledikleri film üzerinde ses ayarı, ileri/geri sarma ve durdurma gibi her türlü kontrolü rahatlıkla gerçekleştirebilen Google Play Filmler kullanıcıları, ayrıca filmin herhangi bir anında ekrana dokunarak oyuncuların biyografileri, filmleri gibi bilgilerin ve film müziklerinin yer aldığı bilgi kartlarına göz atabiliyor.

4.5G ile birlikte kesintisiz film izleme deneyiminin yaygınlaşmasının beklendiği Türkiye’de global ölçekteki çok sayıda film/dizi/program vb izlenebilen mobil hizmetlerin kullanımına başlanmış durumda. Google Play Filmler’den sonra sıradaki hangisi? Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın