Google Pixelbook yolda

0

Google, Pixel akıllı telefonlarının ardından Pixelbook adını alacak yeni bir ChromeBook ile gelmeye karar vermiş olabilir. İşte detaylar…

Google, geçtiğimiz yıllarda Pixel serisi dizüstü bilgisayar modelleri ile adından söz ettirmişti, 2016 yılının ortalarında sonlandırılan serinin ilginç bir şekilde küllerinden doğmaya hazırlandığı iddiaları kamuoyunda yer buldu. Ancak sonraki modelin daha farklı bir isimle geleceğini belirtelim; Pixelbook.

İnternet ortamına taşınan bazı görsellere göre Google, Pixelbook adında yeni bir Chome OS işletim sistemi yüklü model sunma hazırlığında. 2’si 1 arada özellikli modelin, iddialı özelliklere sahip olacağı belirtiliyor.

Üç farklı depolama alanı söz konusu…

128, 256 ve 512 GB olmak üzere üç farklı disk alanı ile kullanıcıların karşısına çıkacağı kaydedilen modelin fiyatları ise ABD pazarı için 1400 dolardan başlayabilir.

Ayrıca modelin Pixelbook Pen adında bir de dokunmatik ekran kalemine sahip olacağı iddia ediliyor. Bu kalemin fiyat etiketi için konuşulan rakam ise 100 dolar civarında.

Ne zaman tanıtılacak?

Google’ın 4 Ekim 2017 tarihinde gerçekleştirilecek etkiniği ile yeni Pixel akıllı telefonlarını, Pixelbook modelini ve yeni Home hoparlörlerinin de aralarında bulunduğu bazı başka ürünlerini lanse etmesi bekleniyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın