Google Pixel 6 modelinde kendi çipini kullanacak!

0

Google’ın sevilen Pixel serisinin son üyesi için yeni tahminler ortaya çıktı. Google Pixel 6 olarak adlandırılması planlanan telefonun kendi işlemcisine sahip olacağı söylendi. Whitechapel adı verilen yonga setinin bu yılın sonbaharında gelmesi bekleniyor.

Google Pixel 6 nasıl olacak?

Bu yılın başlarından beri Google’ın kendi işlemcisi geliştirdiğine dair söylentiler teknoloji dünyasında dolanıyor. Bu söylenti yavaş yavaş gerçekleşiyor gibi duruyor zira 9to5Google tarafından yayımlanan yeni raporda yeni Pixel serisi telefonlarda Whitechapel kod adına sahip işlemcisinin kullanılacağı aktarılıyor.

Google Pixel 4
Google Pixel 4

Daha önceki raporlarda ise aynı kod adlı işlemcinin Chromebook ya da telefonlarda kullanılacağı ve bu işlemcinin geliştirilmesinde Samsung’la birlikte çalışıldığı ortaya çıkmıştı. Samsung’un Exynos yonga setleriyle bağlantısının olacağı vurgulanan raporda aynı zamanda, GS101 adı verilen bir isimlendirme de geçiyor. Başka projelerin de adı bu noktada raporlarda geçiyor.

Konu hakkında Google tarafından henüz resmi bir açıklama ya da onaylama gelmiş değil ancak halihazırda Apple, Huawei ve Samsung gibi rakiplerinin kendi işlemcisini kullandığı göz önüne alındığında Google’ın da bu yolda ilerleyeceği çok da şaşırtıcı olmayacak.

Cevap bırakın