Google Pixel 5a kamerası için ilk ipucu ortaya çıktı

0

Google, akıllı telefon serisi Pixel cihazları konusunda sır saklamakta oldukça başarısız. Amiral gemisi Pixel 5’in daha düşük özelliklerde bir modelinin geleceği söylendiğinde bu iddia yalanlanmış, daha sonra da bu serinin resmi duyurusunu yapmıştı.

Şimdi ise Google Pixel 5a ile çekilen bir fotoğrafın sızdırıldığını görüyoruz. Fotoğraf bizlere telefonun kamera kalitesiyle ilgili önemli bilgiler veriyor.

Pixel 5a’nın fotoğraf yeteneği ortaya çıktı

Google Blog’da yer alan gönderide HDR+ efekti hakkında bulunan bir galerideki fotoğrafların EXIF bilgileri, bu fotoğrafların Pixel 5a ile çekildiğini ortaya çıkardı.

Fotoğraf çözünürlüğünün 4032 x 3024 olması, kameranın 12.2 Megapiksel ana kamera ile çekilmiş olduğunu gösterdi. Diyafram açıklığının f/2.2 olduğu ve odak uzaklığının da 16 mm değerine sahip olduğu da diğer detaylar arasında. Belirlenen eşdeğer odak uzaklığı, bu fotoğrafın geniş açı modunda çekildiğinin belli ediyor.

Google Pixel 5a, yüksek ihtimalle 12-16 Megapiksel çözünürlüklü bir geniş açı kamera ile gelecek. Google Camera’nın yetenekleri düşünüldüğünde, uygun fiyatlı bir telefondan harika fotoğraflar görebilme ihtimalimiz bir hayli yüksek.

Fotoğraf hakkındaki en önemli detay Ekim 2020 tarihinde çekilmiş olması. Cihazın o dönemde geliştirilme aşamasında olduğunu düşünürsek yazılımsal eksiklerin bulunduğunu tahmin etmek zor değil. Bu da çekilen fotoğrafın nihai kalitede olmadığını söylüyor. Google Pixel 5a’nın Mayıs ya da Haziran ayında tanıtılması bekleniyor.

Cevap bırakın