Google Pixel 4 tanıtıldı! Peki hangi özellikleri ile şaşırttı?

0

Dikkat çekici özelliklerle gelen yeni Google Pixel 4, 5.7 inçlik 90 Hz yenileme hızına sahip AMOLED ekranı ile öne çıktı…

Google’ın mobil dünyayı sadece yazılımlarıyla sarmayı düşlemediğinin kanıtları arasındaki Pixel akıllı telefon serisinin 2019 yılı modeli tanıtıldı. Dikkat çekici özelliklerle gelen yeni Google Pixel 4, 5.7 inçlik 90 Hz yenileme hızına sahip AMOLED ekranı ile öne çıktı. Mevcut akıllı telefonların önemli bir kesimine göre yüzde 50 daha hızlı olduğu kaydedilen ekran tepki süresinin oyunlarda önemli avantaj getirebileceği ifade ediliyor. Ayrıca Ambient EQ adı verilen özelliği sayesinde ekranın ortam koşullarına göre aydınlatmayı optimize edeceği belirtiliyor.

6 GB RAM, 64 GB ve 128 GB depolama alanı seçenekleri, güvenlik tarafında yüz tanıma ve 2800 mAh pil, donanıma dair merak edilen diğer teknik özellikleri arasında. Peki Pixel 4 kamerası nasıl?

Akıllı telefon  f/1.7 diyaframlı 12.2 MP ve telefoto merceğe sahip f/2.4 diyaframlı 16 MP olmak üzere oldukça iddialı iki arka kamerayla geldi. 4K video kaydı özelliği sunan modellerde önde ise 8 MP’lik selfie kamerası mevcut.

İnovasyon atılımı…

Motion Sense adı verilen radar teknolojisi ile cihaza entegre edilen hareket algılama özelliği diğer inovatif özellikleri arasında. Son olarak cihaz, beklenildiği üzere Android 10 işletim sistemini önyüklü şekilde sunacak.

Ülkemizde resmi olarak satışa sunulması beklenmeyen modelin ABD fiyatı 799 dolar olarak duyuruldu.

Cevap bırakın