Google Pixel 3 XL tanıtıldı!

0

Google, New York’ta düzenlediği etkinlikte Pixel 3 XL modelini tanıttı. Google Pixel 3 XL özellikleri ve tasarımı resmiyet kazandı. Google Pixel 3 XL tanıtıldı.

Google Pixel 3 özellikleri

Google Pixel 3 XL özellikleri

Google Pixel 3 XL modeli, tıpkı küçük kardeşim gibi Qualcomm Snapdragon 845 işlemcisinden gücünü alıyor. 4 GB RAM, 64 GB ve 128 GB hafıza seçenekleri ile gelen telefonda, 6.3 inç boyuta sahip, 1440 x 2960 çözünürlüklü P-OLED ekran kullanılıyor. Telefonun, ekran boyutu, çözünürlüğü ve pil kapasitesi dışında, sahip olduğu tüm özellikler, Pixel 3 modeli ile aynı.

Google Pixel 3 XL, serinin önceki modellerinde olduğu gibi, yine tek arka kameralı donanım ile geliyor. Özellikle yazılım noktasında yapılan iyileştirmeler ile telefonun en iyi kameraya sahip telefon iddiası da yapılıyor. 1.4μm piksel boyutuna sahip, 12.2 Megapiksel çözünürlüklü kamera ile gelen telefon, HDR+ ve Google’ın yeni nesil fotoğraflama teknolojilerin barındırıyor. Bu kamera, f/1.8 diyafram açıklığına da sahip.

Ön kısımda ise, 8 Megapiksel çözünürlüklü çift kamera var. Bunların bir tanesi 28 mm standart açıya, diğeri ise 19 mm geniş açılı lense sahip. 28 mm‘lik lensin diyafram değeri f/1.8 iken, geniş açılı lens f/2.2 diyafram açıklığına sahip.

Telefon, Android 9 Pie işletim sistemi ve yerleşik Google Assistant desteği ile yazılım noktasındaki en güncel sürüme sahip. Batarya kapasitesi ise en büyük soru işareti. Pixel 3 modelinde, 3430 mAh kapasiteli dahili batarya var. Hızlı şarj ve kablosuz şarj desteklerinin de olduğu belirtmek gerekiyor.

Cevap bırakın