Google Pixel 3 ve Pixel 3 XL özellikleri kısmen belli oldu [%60]

0

Merakla beklenen Android 9 Pie işletim sistemi yüklü Google Pixel 3 ve Pixel 3 XL, bu özelliklerle gelebilir…

Google’ın merakla beklenen Android 9 Pie işletim sistemi yüklü ‘en gelişmiş’ akıllı telefonları Pixel 3 ve Pixel 3 XL (beklenen model isimleri böyle) için sayılı gün kaldı. Ekim ayının başında (9 Ekim 2018) lanse edilecek olan cihazların olası özellikleri de yavaş yavaş netlik kazanmaya başlamış durumda.

Pixel 3 ve Pixel 3 XL’in sertifikasyon kayıtları basına sızdı. Bu kayıtlarda modellerin bazı temel özelliklerine yer veriliyor. Yeni cihazlardan Pixel 3 XL’ın 6.71 inç gibi ‘inanılmaz büyük’ bir ekranla gelmesi kesin gibi. AMOLED yapıdaki ekranın sunacağı çözünürlük değerinin ise büyük bir sürpriz olmadığı taktirde 1440 x 2960 piksel olacağını belirtelim. 8 MP selfie kamerası ve yüz tarama özelliği ile yüksek standartlarda güvenlik cihazın öne çıkan diğer özellikleri arasında yer alabilir. Ayrıca Snapdragon 845 çip seti, 4 GB RAM ve 3430 mAh pil kapasitesi de donanım tarafındaki dikkat çekici detaylar durumunda.

Pixel 3 ise 5.4 inçlik –nispeten küçük- bir ekrana sahip olacak gibi görünüyor. AMOLED ekranı ile Google’ın son dönemde 6 inç ve etrafında şekillenen mobil cihaz ekranlarına adeta bir karşı duruş sergileyeceği anlaşılıyor. Söz konusu modelin sahip olacağı pil kapasitesinin de 3000 mAh seviyesinde olacağı kaydediliyor.

Google, Pixel 3 ve Pixel 3 XL modellerini yaklaşık 2,5 hafta sonra tanıtacak. Modellerin önümüzdeki aylarda mobil cihaz ekosisteminde en çok konuşulanlar arasında konumlanması sürpriz olmayacak gibi görünüyor.

Gelişmeleri paylaşmayı sürdüreceğiz…

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın