Google Mesajlar için beklenen özellik geldi

0

Google’ın iletişim uygulamalarından biri olan Google Mesajlar, artık Android kullanıcıları için daha güvenli. Kullanıcı sayısını artıracağı söylenen yeni önlemin detayları belli oldu. Zengin mesajlaşma sistemi eşliğinde hem yazı hem görsel hem de ses paylaşmayı mümkün kılan uygulama nasıl değişti?

Google Mesajlar

Google Mesajlar yeni doğrulama sistemi ile gündemde

Son zamanlarda değişiklik üstüne değişiklik yapan arama motoru devi, yeni projeler üzerinde çalışıyor. Bazı projelere hiçbir şekilde ulaşılamasa da bazıları daha piyasaya sürülmeden tespit edilebiliyor. Bu bağlamda Google’ın yeni doğrulama sistemi, gün yüzüne çıktı. Peki ortaya çıkan detaylar neler söylüyor?

Google Mesajlar

Özellikle iş dünyasının kullandığı Google Mesajlar, iş insanlarının iletişim platformu olarak biliniyor. Zaman zaman açılan sahte profiller, iş ile alakalı konularda büyük sorunlara yol açabiliyor. Bunun önüne geçmek isteyen Google, “doğrulanmış mesaj” veya “onaylanmış mesaj” şeklinde anılacak olan sistemi hayata geçirmek üzere.

Mesajların doğrulanmış hesaplardan gelip gelmediğini kontrol eden özellik, beta v5.3.075 sürümünde mevcut. Doğrulama özelliği, Google tarafından doğrulanan hesaplardan mesaj aldığınız takdirde devreye girecek. Ayrıca doğrulanmış hesaplar, özel bir simgeye sahip olacak.

Google Mesajlar

İleti sahibi eğer doğrulanmış bir profile sahip değilse “Mesaj doğrulanamadı!” şeklinde bir uyarı ekranı belirecek. Buradan hareketle Google’ın sadece günlük kullanımı değil profesyonel kullanımı da düşündüğü ortaya çıktı. Google Mesajlar uygulaması için hazırlanan bu koruma özelliğinin ne zaman geleceği belli değil.

Rahat tasarımı ile kullanıcıyı zorlamayan uygulamada emoji, çıkartma ve konum bilgilerini paylaşma gibi özellikler de mevcut. Bunun dışında Google’ın ödeme altyapısı Google Pay ile de uyumlu olan Google Mesajlar, vakit kazandıran bir yapıyı bünyesinde barındırıyor.

Cevap bırakın