“Google Kenti” için ilk detaylı taslaklar Temmuz sonunda geliyor

0

Google’ın Kanada’da yapacağı akıllı şehrin ayrıntıları bu ay sonunda kamuoyuyla paylaşılacak. Çok daha geniş kapsamda ayrıntı içeren sonraki adım ise Ekim 2018’de gündeme gelecek. İşte detaylar…

Kuzey Amerika ülkesi Kanada’nın öne çıkan metropolü Toronto’da yapımı planlanan akıllı şehir için geri sayım tüm hızıyla sürüyor.

Google’ın kentsel inovasyon markası Sidewalk Labs tarafından gerçekleştirilecek çalışmanın öne çıkan detaylarını gözden geçirmek gerekirse;

  • Kanada’nın Toronto şehrinde, Quayside bölgesinde yapılacak,
  • Google’ın inovasyon markası Sidewalk Labs imzası taşıyacak,
  • Akıllı Şehir konsepti tüm yönleri ile uygulanacak,
  • Takvim yavaş yavaş belirleniyor…

Süreç tüm hızıyla devam ediyor…

Yapılan açıklamaya göre Sidewalk Labs’in ilk ayrıntılı taslak çizimleri Temmuz ayının sonunda kamuoyuyla paylaşılacak.

Söz konusu proje çizimlerinde teknoloji ile dolu bir gelecek kentine dair hangi çarpıcı ayrıntıların dikkatleri üzerine çekeceği bilinmiyor.

Öte yandan akıllı şehrin dijital veri, yapay zeka, sensör teknolojileri gibi inovatif argümanları; hava kalitesinden atık yönetimine, trafikten enerjiye en yeni teknolojileri içereceği kaydediliyor.

2019’da ilk çıktıların gözler önüne serilmesi bekleniyor…

Proje taslaklarının kısa süre içerisinde ortaya çıkmasının ardından daha detaylı çizimlerin de Ekim ayında geleceği resmi olarak bildirilmiş durumda. Özetle 2018 yılı tamamlanmadan Google Kenti’nin birçok ayrıntısı biliyor olacak. 2019 yılında ise inşaat çalışmalarının başlaması bekleniyor.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın