Google kaç milyon Pixel satacak?

0

google-pixel-xl

Milyon piksel, fotoğrafçılıkta kullanılan bir kavram ve megapikselle aynı anlama sahip. İlginç bir detay olarak Google’ın yeni akıllı telefon modelleri de ‘Pixel’ adıyla geldi ve sorulardan biri de şirketin kaç milyon adet satacağı yönünde. Bu yönde ilk analiz raporları yayınlanmaya başlandı.

Pixel ve Pixel XL modelleri, Google adına önemli bir yenilik. Çünkü ilk kez ‘Nexus’ adı altında değil de ‘şirket logo ve ismi’ bu denli net bir şekilde sunuluyor. 20 Ekim 2016 itibarıyla satışlarına ABD ve bazı pilot ülkelerde başlanacak akıllı telefonların satış adetlerine dair beklentiler de açığa çıkıyor. Tayvan merkezli Digitimes tarafından yayınlanan rapora göre her iki modelin toplamda kaç milyon satacağı tahmin edildi…

google-pixel-arka-kamera

Buna göre Google, 3-4 milyon arası Pixel satışı gerçekleştirebilir. Yine belirtilene göre satış beklentisinin çok yüksek olmamasındaki temel faktör ise Apple’ın yeni iPhone’ları. Google, HTC tarafından üretimi gerçekleştirilen Pixel ve Pixel XL ile yılın en çok satan markası olmayacak.

Öte yandan HTC’nin Pixel satışları sayesinde önemli bir gelir elde edeceği vurgulanıyor. HTC’nin yılın geri kalan kısmındaki satışlarının yüzde 40-50’sinin Pixel cihazları olacağı tahmininde bulunuluyor. Toplamda ise HTC’nin 2016 ikinci çeyreğinde 6,5-7 milyon adetlik satışa ulaşacağı kaydediliyor.

Cevap bırakın