Google, iPhone modellerine adeta çalım attı!

0

ABD’de en hızlı büyüyen akıllı telefon markası nedir? sorusuna birçok insanın vereceği cevap doğrudan Apple olacaktır. Şirketin ana vatanı olan ABD’de iPhone modelleri oldukça yaygın. Ancak, şaşırtıcı bir şekilde Strategy Analytics tarafından yayınlanan verilere göre bu kez ABD’nin en hızlı büyüyen telefon markası Google oldu.

Google iPhone modellerine adeta çalım attı!

Yayınlanan verilere göre daha önce iOS işletim sistemini tercih eden kullanıcıların büyük bir bölümünün ilk Android deneyimini Google Pixel serisi ile yaşadığı ortaya çıktı. Bunun en büyük nedenlerinden birisinin, Google Pixel serisinin iOS cihazlar ile benzer şekilde güncellemeleri çok hızlı bir şekilde almasının olduğu gösteriliyor.

Bunun yanı sıra Google Pixel serisinin tek arka kamera ile oldukça kaliteli fotoğraflar çekebiliyor olmasının, iOS kullanıcılarının beğenisini kazanan bir diğer özellik olduğu belirtiliyor.

Google Pixel serisi tasarımsal anlamda iPhone’lar kadar beğenilmiyor olsa da, yukarıda saydığımız özellikler sayesinde Amerika pazarında satışlar hızlı bir şekilde artıyor.

Cevap bırakın